34 C
Tirana
04/07/2020
Home Tags Dialog

Tag: dialog

BE-ja emëron zyrtarisht të dërguarin e posaçëm për bisedimet Kosovë –...

Këshilli Evropian emëroi të premten edhe zyrtarisht diplomatin sllovak Miroslav Lajçak si të dërguarin e saj të Posaçëm për bisedimet ndërmjet Prishtinë dhe Beogradit...

Presidenti Meta: Shqiptarët kanë nevojë për dialog dhe t’u dëgjohet zëri

Presidenti Ilir Meta ka një mesazh për politikën shqiptare, ndërsa mendon se shqiptarët kanë nevojë për dialog dhe që zëri i tyre të dëgjohet....

Daçiç: Prishtina nuk do dialog, nuk e dinë që situata ka...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç e shikon deklaratën e liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti si një mungesë interesimi për të...

Palmer apel klasës politike: Dialog për një marrëveshje për Reformën Zgjedhore

I dërguari i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer ka apeluar klasën politike në Shqipëri që të gjejnë gjuhën...

Nju Jork/ Vuçiç thumbon Thaçin: Do e takoja sikur mos të...

Liderët e Ballkanit Perëndimor ndodhet në Nju Jork në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të bashkuara, ku temë kryesore janë ndryshimet klimaterike. Në këtë mbledhje,...

BE fton partitë politike për dialog, por PD i vendos kushte...

Bashkimi Evropian e shikon dialogun pozitë-opozitë si të domosdoshëm për të zgjidhur tema të rëndësishme të vendit. Ambasadori i unionit në Tiranë, Luigi Soreka...

Mustafaj këshillon shumicën dhe opozitën: Uluni e dialogoni, ose prisni furtunë...

Analisti Besnik Mustafaj, këshillon aktorët politikë në vend që të ulen e të dialogojnë për të gjetur zgjidhjen e krizës politike, në të kundërt...

SHBA dhe “katër të mëdhatë” i kërkojnë Kosovës dhe Serbisë që...

Franca, Gjermania, Italia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të rinisin dialogun e...

Nënkuptimi i ftesave të Partisë Socialiste për opozitën: Dialogojmë, jo si...

Kanë kaluar 9 ditë që nga organizimi i ’30 qershorit’ dhe subjektet politike ende nuk kanë ndërmarrë asnjë hap për zgjidhjen e krizës. Mazhoranca,...

Miku i shqiptarëve, kongresmeni Eliot Engel kundër ndryshimit të kufijve në...

Kongresmeni amerikan, Eliot Engel, është kundër shkëmbimit të territoreve midis shteteve në Ballkan. Ai mendon se Kosova dhe Serbia nuk duhet të diskutojnë për...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!