18 C
Tirana
30/05/2020
Home Tags Ditmir Bushati

Tag: Ditmir Bushati

Ditmir Bushati shpërthen ndaj Baton Haxhiut: Pakicë shqipfolëse, po katandiset projekti...

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka bërë një reagim të ashpër ndaj Baton Haxhiut, të cilin e quan “pakicë shqipfolëse që po katandis projektin...

BE lajmëroi mbylljen e kufijve, Bushati ka një apel të rëndësishëm...

Bashkimi Europian bëri të ditur se do të mbyllë kufijtë për të paktën 30 ditë, me qëllim kufizimin e përhapjes së koronavirusit. Megjithatë, shumë...

Ditmir Bushati për Financial Times: Tranzicioni në Shqipëri po zgjat sa...

Valerie Hopkins/ Financial Times Javën e kaluar, një tërmet me magnitudë 4.9 tronditi kryeqytetin shqiptar Tiranën. Nuk pati dëme, por njerëzit u larguan nga shtëpitë...

Krahu i djathtë i Ramës në OSBE, pse Ditmir Bushati dhe...

Kryeministri Edi Rama ka emëruar ish-ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati si të dërguarin e tij të posaçëm në OSBE. Lajmi u bë i ditur dje...

Rama bën ‘paqe’ me Bushatin, i cakton detyrën e rëndësishme në...

Ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati është caktuar i dërguar i posacëm për OSBE-në. Lajmi është bërë i ditur përmes një njoftimi në faqen zyrtare...

Dy deputetët e PS që votuan kundër urdhrit të qeverisë në...

Në total mazhoranca vijon të votojë në mënyrë kolektive pro nismave të qeverisë dhe vendimeve politike të grupit. Rastet përjashtimore janë të rralla. Konkretisht,...

Bushati intervistë për “ New Atlanticist”: BE gabim strategjik me shtyrjen...

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ndodhet në një vizitë zyrtare Washington DC, në cilësinë e kreut të delegacionit Parlamentar të OSBE. Në nisje të...

Mediat në Kosovë: Veç Veton Surroit, ish-ministri i Ramës përflitet si...

Veç Veton Surroit, në qeverinë e re të Kosovës po përflitet edhe ish ministri i qeverisë Rama, Ditmir Bushati për postin e ministrit të...

Krimi në Shkodër dhe rasti i Valdrin Pjetrit, Bushati: Modeli ynë...

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati prej kohësh nuk i kursen dozat e kritikave ndaj qeverisë dhe partisë ku bën pjesë, PS-së. Duke folur për...

Rezoluta e PS për ndërhyrjet ruse, Bushati del kundër: Komisioni dhe...

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka dalë kundër projekt-rezolutës së propozuar nga mazhoranca dhe e prezantuar sot në Komisionin e Politikës së Jashtme...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!