31 C
Tirana
19/09/2020
Home Tags Dom Gjergj Meta

Tag: Dom Gjergj Meta

“Grumbullimet fetare” apo lapsus-i i pavend i Ministrisë së Shëndetësisë

nga Gjergj Meta Koha që po kalojmë të gjithë bashkë, mbart në vetvete shumë ndërlikime, stres, paqartësi, por edhe shumë humanitet, solidaritet, përkujdesje e shërbim. Në...

‘Mjekra e Vitit’: lexuesit e Politiko zgjedhin Dom Gjergj Metën, Rama...

Politiko.al, një përpjekje ironike për të shkuar kundër rrymës dhe manisë së 'njerëzve të vitit' që kaplon median, që nga ajo e huaj dhe...

Dom Gjergj Meta mesazh politikës ditën e Krishtlindjeve: Te heshtin një...

Dom Gjergj Meta, ipeshkev i Rrëshenit ka përcjellë një mesazh edhe për politikanët ditën e kremtimit të Krishtlindjeve. Në një lidhje me “ABC e mëngjesit”,...

Meta shpërndan alarmin klerikut katolik: Rikthehet monizmi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shpërndarë në Twitter një status të Ipeshkvit të Rrëshenit, Dom Gjergj Meta, ku ky i fundit shkruan se...

Këshillat bashkiakë në vend, Dom Gjergj Meta: As formalisht nuk kemi...

Dom Gjergj Meta, një prej klerikëve katolikë më të njohur në vend ka reaguar në rrjetin social Twitter lidhur me zhvillimet e fundit politike...

“Pas 30 qeshorit, jemi në pikën më të lartë të një...

Ipeshkvi i Rrëshenit, kleriku i njohur Dom Gjergj Meta ka reaguar përmes një shënimi të shkurtër në Twitter, për votimet e qershorit. Për Dom Gjergj...

“Detyra jonë është të shpresojmë”, Dom Gjergj Meta mesazh të rinjve...

Fenomeni i largimit të rinjve nga vendi ka prekur priftin Dom Gjergj Meta. Në një intervistë për ‘Ora Neës’, ai se dëshira e të...

Apeli i Dom Gjergj Metës pas ngjarjes në Laprakë: Mos i...

Arqipeshkvi i Mirditës Don Gjergj Meta ka reaguar pas lajmit se 17 vjeçares që u vra në Laprakë dje i kishte vdekur e ëma,...

“Nuk e dua Europën pa myslimanët shqiptarë”, ky është shkrimi i...

Ditën e sotme është publikuar në rrjetet sociale një pjesë e shkrimit të Dom Gjergj Metës, Ipeshkv i Rrëshenit, ku ai thekson refuzimin ndaj...

Dom Gjergj Meta: Në kazino luajnë pasanikët e “pistë”

Duke diskutuar për problemet sociale në vend, Gjergj Bojaxhi thotë se shpesh në kazino luajnë ata që shfrytëzojnë gratë e tyre si skllave në...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!