19 C
Tirana
25/05/2020
Home Tags Donald Trump

Tag: Donald Trump

VOA: Trump kërcënon të detyrojë Kongresin të pezullojë punimet

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump po kërcënon që të pezullojë punimet e Kongresit, sepse ligjvënësit nuk kanë miratuar kandidatët e tij për...

Analiza e CNN: Trump ‘ngriti supet’, por shumë njerëz e parashikuan...

Presidenti Donald Trump ka përshkruar vazhdimisht shpërthimin e pandemisë nga virusi i ri në Shtetet e Bashkuara si një problem që askush nuk e...

COVID-19. Trump e shpall “emergjencë kombëtare” në SHBA

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës njoftoi se “po e shpall pandeminë e koronavirusit emergjencë kombëtare”, shkruan Zëri i Amerikës. “Po shpall zyrtarisht...

COVID-19. Trump pritet të “zbatojë” propozimet e demokratëve. Siç po bën...

Donald Trump pritet të mbajë një konferencë këtë të premte, ku me gjasë do të lëvrojë dhjetëra miliarda dollar për të luftuar koronavirusin, thotë...

Trump me koronavirus? Presidenti i SHBA: Jam mirë, por do ta...

Në një kohë që disa Senatorë dhe Kongresmenë janë vetë-karantinuar në SHBA, Presidenti Donald Trump deklaroi se ai nuk është testuar për koronavirusin. Ai...

Trump Confirms Grenell as Special Envoy for Kosovo

The US President Donald Trump confirmed that Ambassador Richard Grenell would remain a special American envoy for Serbia and Kosovo, Voice of America (VOA) reported...

Trump paralajmëron masa tregtare ndaj BE-së: Evropa na ka trajtuar shumë...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka orientuar vëmendjen e tij drejt një ristrukturimi të marrëdhënieve tregtare me Bashkimin Evropian. Vlera e shkëmbimeve...

Trump i shpëton shkarkimit në senat, rrëzohen dy akuzat ndaj tij

Presidenti i SHBA, Donald Trump i ka shpëtuar shkarkimit, ashtu siç edhe pritej. Gjatë votimit në senatin amerikan, ku republikanët kanë shumicën e vendeve,...

Basha duhet të imitojë Berishën, jo Trumpin

Alfred Lela Ka ndodhur që i kam takuar izraelitët e firmës konsulente që ka pajtuar Basha për t'i ndërtuar imazhin publik në vijim. Duhet thënë...

Marrëveshja e linjës ajrore Kosovë-Serbi, reagon Trump: Një tjetër fitore

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për një linjë ajrore, Prishtinë-Beograd. Kjo marrëveshje...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!