31 C
Tirana
19/09/2020
Home Tags Duhani

Tag: duhani

Hungari/ Të lindurve pas 1 janarit 2020 do u ndalohet me...

Të lindurit pas datës 1 janar 2020 në Hungari nuk do të mund të konsumojnë duhan kur të arrijnë moshën madhore. Komisioneri për Mbrojtjen...

Studimi i fundit, mënyra më e re për të trajtuar varësinë...

Hulumtimet e reja kanë identifikuar një mekanizëm kyç që tregon se si ushtrimet fizike mund ta ndihmojnë trurin në mënyra të caktuara përmes së...

Ndryshimet që ndodhin në trupin tuaj kur lini duhanin

Ekspertët kanë treguar shumë herë se pirja e duhanit ka një ndikim negativ në tërë trupin tonë. Por, për shumë njerëz, lënia e duhanit është...

6 ushqime që largojnë nikotinën nga trupi juaj

Nikotina shkakton rritje të shpejtë të tensionit të gjakut dhe dëme serioze në mushkëri. Për më tepër, edhe në qoftë se ndaloni pirjen e...

Duhanpirja pasive shton sëmundjet kronike të mushkërive tek fëmijët

Njerëzit që nuk tymosin rrezikohen më shumë të vdesin nga sëmundje serioze të mushkërive, nëse janë rritur nga prindër duhanpirës. Ky është konkluzioni i një...

Pirja e duhanit, studimi i ri zbulon një tjetër rrezik

Sipas një studimi të ri, pirja e duhanit shkakton dëme në një zonë të trurit që është e rëndësishme për kujtesën. Duhani shkakton një ngritje...

Shifra alarmante, çdo 5 sekonda humb jetën 1 person nga duhani

Sipas një raporti të fundit të shkencëtarëve, çdo pesë sekonda një person humb jetën si pasojë e konsumimit të duhanit. Ndonëse miliona njerëz vdesin në...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!