29 C
Tirana
14/07/2020
Home Tags Durres

Tag: durres

Durrësi i ‘pushtuar’ nga mbeturinat, policia arreston administratorin e firmës në...

Administratori i një firme private në Shkozet të Durrësit është arrestuar nga policia për shkak se hodhi mbetje ushqimore në anë të rrugës. Sipas policisë,...

“Po na groposni për së gjalli”, nesër protestë në Durrësin e...

Situata skandaloze në Durrës ku plehrat kanë pushtuar qytetin bregdetar, ka ngjallur reagimin qytetar. Me thirrjen “Po na groposni për së gjalli”, banorë, intelektuale,...

Nuk derdhën më në Sharrë/ Durrësi ‘pushtohet’ nga plehrat mes pandemisë,...

Në kushtet kur vendi është ende në periudhë pandemie, Durrësi prej ditësh është ‘pushtuar’ nga mbeturinat. Në rrugë e troturarë të zë syri mbetje...

Arrestohet poseduesi i 38 kg heroinë të sekuestruara në portin e...

Arrestohet poseduesi i 68 pakove me një sasi prej 38 kg heroinë të sekuestruar 2 javë më parë në portin e Durrësit. Heroina e...

“Viktori do fejohej”, flet babai i vëllezërve që u vranë në...

Vetëm pak ditë nga atentati i vrasjeve të dy vëllezërve në Durrës, Besmir dhe Viktor Haxhia, babai i dhe daja i tyre kanë folur...

Veç vrasjeve në Lezhë e Durrës, i japin fund jetës dy...

Fillimi i kësaj jave, që shënon dhe fundin e një muaji tjetër të gjatë mes masave kufizuese të pandemisë, regjistroi të paktën 6 viktima...

Emrat/ Durrës, ekzekutohen dy vëllezër. Njëri kishte licensë avokati

Dy vëllezër u ekzekutuan të hënën në Durrës në afërsi të vendit të quajtur “Tregu i Makinave” në Shënvlash. Sipas informacionit zyrar të Policisë,...

Pas Lezhës, atentat në Durrës dyshohet për dy viktima

Pas Lezhës, dy persona të tjerë janë raportuar të vrarë pasditen e sotme në Durrës. Trupat e pajetë të dy personave dyshohet se janë...

Durrës, “Benzi” përplaset me ambulancën, plagoset një grua

Një mjet tip “Benz” u përplas të dielën me një mjet autoambulancë në  lagjen 13 në Durrës. Mjeti tip Benz, i drejtuar nga shtetasi...

Gjykata liron Flamur Gjuzin, i akuzuar për ndërtimet e shembura nga...

Një nga zyrtarët e arrestuar si përgjegjës për ndërtimet e rrëzuara nga tërmeti i 26 nëntorit në Durrës, është lënë këtë të hënë i...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!