28/01/2020
Home Tags Edi Paloka

Tag: Edi Paloka

Paloka tregon votuesit e 30 qershorit: Askush tjetër përveç administratës të...

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka tha se në 30 qershor nuk do të votojnë qytetarët, por vetëm administrata që kërcënohet nga Edi Rama. “Përveç...

Ish-deputeti i PD dyshon: Ambasada Amerikane nuk i jep vizë Edi...

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka i është drejtuar me një pyetje kryeministrit Edi Rama, disa orë pak para fillimit të protestës kombëtare të rradhës...

Paloka: Shoqërimi i protestuesve pa asnjë provë, Rama e Lleshaj janë...

Nënkryetari i PD, Edi Paloka reagon pas arrestimit të 42 protestuesve të opozitës. Në një deklaratë për mediat, Paloka thotë se Shqipëria është i vetmi...

Paloka analizon qëndrimet e ndërkombëtarëve: Nuk janë kundër opozitës

Nën/kryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka nuk mendon se ndërkombëtarët janë kundër opozitës. Duke marrë si shembull qëndrimin e CDU/CSU për progres-raportin dhe raportimin...

Vizat/ Nënkryetari i PD: Në Holandë ishin Ruçi, Balla e Hajdari...

Pas kërkesës zyrtare të Holandës drejtuar Komisionit Europian për rikthimin e vizave me Shqipërinë, reagon nënkryetari i PD, Edi Paloka. Ai përmend edhe vizitën e...

Paloka ironizon Ramën me një ‘paralajmërim’: Thonë se nga këto letrat...

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka ironizuar letrat në seri prej pesë ditësh të kryeministrit Edi Rama drejtuar kreut të opozitës, Lulzim Basha. Në një...

“Dhuna në protesta”, Paloka u përgjigjet kritikëve: Ç’do të bënin qytetarët...

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka, i është përgjigjur kritikës së deputetëve të CDU/CSU për dhunën në protesta I ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24,...

I arrestuari i ‘Unazës’ uron vajzën nga qelia. Paloka: Hajdutët e...

Dorian Protoduari është mes të arrestuarve të Unazës së re, që vijon të mbetet në burg.  Në mungesë të lirisë, ai ka urugar nga...

Paloka mik me Patozin? “Nuk ka qenë asnjëherë në krahun tim”

Ish-deputeti i PD-së, Edi Paloka ka komentuar reagimin e Astrit Patozit, që e konsideron vendimin e opozitës për të dërguar komisionerë në KZAZ si...

Drejtuesit e shtetit homazhe në nder të major Klodian Tanushit

Drejtuesit kryesorë të shtetit dhe drejtuesit e partive kanë kryer sot homazhe në Muzeun Kombëtar në nder të major Klodian Tanushit, i cili humbi...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!