33 C
Tirana
14/08/2020
Home Tags Edi rama

Tag: edi rama

I qeshur dhe krah Lindës, Rama drekon në Jug edhe me...

Kryeministri Edi Rama po kalon këto ditë të nxehta gushti në Jug të vendit, bashkë me familjen, Lindën dhe djali e tyre të vogël...

“143 shkolla të reja me standarde europiane brenda 2021-shit”, Rama: Rindërtimi,...

Kryeministri Rama ka bërë publike projektin për ndërtimin e 143 shkollave të reja me standarde evropiane brenda 2021-shit. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Tabaku i rikujton Ramës deklaratën e para 7 viteve: Në dy...

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku akuzon kryeministrin Edi Rama se në dy mandatet e qeverisjes së tij gënjeu shqiptarët me premtimet për ndërtimet e...

A je xheloz që ta merr vëmendjen kryeministri duke qenë se...

A është kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli xheloz për kryeministrin Edi Rama, njëherësh deputet i këtij qarku se i merr herë pas here vëmendjen? I...

Me foton krah Sokol Olldashit, si e komenton Berisha inspektimin e...

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon pasardhësin e tij, Edi Rama se aksi Kardhiq – Delvinë është një histori vjedhjeje nga qeveria aktuale. Teksa poston foto krah...

Fillojnë punimet në tunelin e rrugës Kardhiq-Delvinë; Rama inspekton kantierin e...

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë ditën e sotme në inspektimin e punimeve për aksin e ri Delvinë-Kardhiq. Realizimi i këtij projekti do të...

Pas deklaratës për bojkot të sezonit të ri, Liga Profesioniste letër...

Pas deklaratës se do të bojkotonin sezonin e ri, klubet e Kategorisë Superiore i kanë dërguar një letër kryeministrit Rama, ku i kanë bërë...

Me kapele dhe i veshur me të zeza, Rama me Lindën...

Kryeministri Edi Rama prej ditësh po kalon bashkë me familjen disa ditë pushimesh larg zhurmës së Tiranës, në vilën qeveritare në Dhërmi. Ndërkohë, dje në...

Situata e pandemisë në Shqipëri, Bardh Spahia: 10 pyetje për Kryeministrin...

Situata e rëndë e krijuar nga COVID-19 në vend ka ngritur dyshime rreth masave të marra nga qeveria apo edhe strategjisë që ndjek Ministria...

“Kishim simpati reciproke me Plakun Godo”, Rama kujton ish-kundërshtarin e PS:...

Kryeministri Edi Rama kujton Sabri Godon disa vite pas ndarjes së tij nga jeta. Në një mesazh-homazh në rrjetet sociale, Rama tregon se ndonëse e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!