12 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Edi rama

Tag: edi rama

“Nga Surreli vështirë të numërosh të varfërit”, Bardhi i përgjigjet Ramës...

Vetëm pak minuta pas reagimit të kryeministrit Rama që bënte ironi ndaj opozitës, erdhi dhe reagimi nga selia Blu. Bardhi shprehet se “kur tabelën...

Rama bën ironi me opozitën: Vaj me det, tani paskemi punëtorë...

Kryeministri Edi Rama vijon të bëjë ironi me me opozitën dhe deklaratat e saj kundër qeverisë për menaxhimin e situatës nga koronavirusi. Vetëm pak...

Rama paralajmëron shqiptarët: S`ka normalitet pa vaksinë. Hapim Gjirokastrën e Dibrën...

Gjatë një video-mesazhi, Kryeministri Edi Rama deklaroi se javën e ardhshme do të ketë disa lehtësime lidhur me lëvizjen brenda bashkive. Rama tha se...

Rama reagon për ‘idiotët’: Kalova bukur me shefat e “Bild”, prandaj...

Kryeministri Rama sqaroi për herë të parë arsyen pse tërhoqi akuzat për shpifje ndaj gazetës gjermane “Bild”. Sipas Ramës, ai pati një takim me...

Mitsotakis i telefonon Ramën: diskutojnë për rikthimin e normalitetit nga COVID-19

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis telefonoi të mërkurën kryeministrin shqiptar Edi Rama. Sipas mediave greke, Mitsotakis dhe Rama floën për situatën e krijuar nga...

Tërheqja e Ramës ndaj padisë për ‘Bild’, flet Peter Tiede: Do...

Peter Tiede, gazetari që publikoi audio-pergjime në gazetën gjermane ‘Bild’ ku shfaqeshin zyrtarë të lartë të Partisë Socialiste që flisnin për votat, foli për...

Rama u kërkon shqiptarëve të “ndajnë mendjen”. Në maj prezantohet plani...

Kryeministri Edi Rama gjatë një videomesazhi në Facebook, deklaroi se në muajin maj do të ketë një plan për turizmin. Por ai la të...

“Do hapim bllokun e tretë të bizneseve”, Rama: Javën e ardhshme...

Kryeministri Edi Rama mbajti një video-mesazh të martën ku njoftoi masat e reja lehtësuese që do të merren nga java e ardhshme. Ai tha...

Nesër rifillojnë punën bizneset, Rama: Merrni vërtetim të e-albania, ndryshe penalizoheni

Duke filluar nga dita e hënë (20 prill) listës së bizneseve që mund të ushtrojnë aktivitetin, i shtohet një numër i konsiderueshëm biznesesh. Kryeministri...

Rama paralajmëron pronarët: Mos hapni biznesin nëse s`jeni tek E-Albania; kundër...

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sipërmarrësit, që të bëjnë kujdes me hapjen e biznesit, duke u kërkuar që si fillim të shohin nëse biznesi i...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!