27/01/2020
Home Tags Ekonomia

Tag: Ekonomia

Eno Bozdo: Ekonomia në krizë, regjimi i Hoxhës shpërndante më shumë...

Anëtari i kryesisë së PD, Eno Bozdo, deklaroi se ekonomia në vend është në rënie për shkak të keqqeverisjes së Edi Ramës. Situata negative...

Civici, Xhepa e Shano bëjnë parashikimet: Si pritet të jetë ekonomia...

Irgis Hysenaj Për Shqipërinë një ekonomi në rritje do të jetë një sfidë më vete për vitin 2020. Dhe kjo për shkak të pasojave që...

Tabaku: Ekonomia duhet të çlirohet, ka rënie reale të pagave

Demokratja Jorida Tabaku ka bërë thirrje për ndryshime thelbësore në ekonominë shqiptare, që të ketë më shumë hapësira për tregtarët, sepse shifrat - sipas...

Basha ‘ndan lajmin e mirë’ nga Gjermania: Do kthehem me ‘zemrën...

Ndërsa ndodhet në ditën e dytë të kongresit të partisë simotër të CDU në Gjermani, kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se është...

Bizneset e Maqedonisë së Veriut skeptike për ‘Mini-Shengenin’ Ballkanik”: Nuk presim...

Ndërsa tre liderët e Seribisë, Aleksandar Vuçiç, ai i Shqipërisë, Edi Rama dhe i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev takohen për së dyti sot...

Analisti tregon frikën e madhe që lidhet me ekonominë në vend

Analisti Ben Andoni mendon se në javët në vazhdim në Shqipëri do të ketë zhvillime të mëdha, e këto për shkak të ekonomisë. Ai...

Thatësira nxjerr bllof qeverinë dhe tregon problemet e ekonomisë shqiptare

Ekonomia shqiptare është duke kaluar një periudhë të vështirë, ku rritja ekonomike pritet të tkurret ndjeshëm, investimet vendase dhe të huaja janë në rënie...

Rama entuziast për ekonominë që u rrit me 2.21%, tregon për...

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një konferencë përmbyllëse me gazetarët, ku po flet për arritjet e qeverisë, duke përmendur sektorin e ekonomisë, punësimin dhe...

Lideri i PD-së: Drama më e madhe ekonomia, do i rikthejmë...

Lideri i PD-së Lulzim Basha është i shqetësuar për gjendjen ekonomike që po kalon Shqipëria. Ai thekson se vendi po kalon momente dramatike dhe...

Sejko: Politika mund të dëmtojë ekonominë, ka rritje të pagave dhe...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka shprehur shqetësimin se kriza politike në vend mund të dëmtojë ekonominë. Në një konferencë për shtyp,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!