24 C
Tirana
03/06/2020
Home Tags Ekspozite

Tag: ekspozite

‘Jeta dhe ëndrrat e vajzave në imazhe’, hapet sot ekspozita fotografike...

Qendra ‘COD’ hap sot në orën 18:00 ekspozitën fotografike “Balkan Girl Power” kuruar nga artisja britanike, Lala Meredith Vula. 75 vajza, të grup-moshave nga 18-26...

Sa kushtojnë ekspozitat e kryeministrit? Galeria në Gjermani i del ‘garant’...

Brenda dy muajve, kryeministri Rama çeli dy ekspozita në Gjermani. E para ishte më 25 nëntor, në qytetin verior të Rostokut, ku shfaqi mbi...

Studentët rikthehen para Kryeministrisë, ekspozojnë memet që tërhoqën vëmendjen gjatë protestës

Studentët kanë protestuar për 17 ditë rresht, nga data 4 deri më 21 dhjetor, para Ministrisë së Arsimit, Kuvendit dhe Kryeministrisë për një arsim...

Drejtori i galerisë në Gjermani: Buxheti për ekspozitën e Ramës ishte...

Që prej datës 25 nëntor, në galerinë Kunsthalle të qytetit të Rostokut në veri të Gjermanisë është hapur ekspozita e kryeministrit shqiptar më titullin...

Galeria e Universitetit të Arteve hap sezonin me ekspozitën e djalit...

Galeria e Universitetit të Arteve do të çel sezonin e ri artistik në datën 13 shtator. Në godinën, fasada e së cilës është lyer...

Rama hap ekspozitë në Itali të titulluar ‘Karakter i fortë, shpirt...

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Salento të Italisë, i ftuar në eventin e titulluar “Çmimi i kulturës Pio Alferano”. Ky takim mbahet çdo vit...

Foto/ Negociatat u shtynë, Rama në Austri për ekspozitën personale

Pavarësisht së Shqipëria mori një përgjigje negative nga vendet e Bashkimit Europian sa i takon hapjes së negociatave, kryeministri Edi Rama ka vijuar me...

Balla në ambientet e presidencës; jo për Metën por për të...

Artisti nga Librazhdi, Gëzim Hidri, i cili njihet ndryshe si mjeshtër i gdhendjes së gurëve ka hapur një ekspozitë personale në ambientet e presidencës,...

Flitet se do kandidojë për postin e Kryetarit të Bashkisë, ish-deputeti...

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Eduart Ndocaj ka njoftuar se me 4 maj, ditën e premte do të hapë një ekspozitë personale në qytetin e...

Deputeti i PS-së hap ekspozitë, i pranishëm edhe Edi Rama

Pas Edi Ramës një tjetër përfaqësues i partisë Socialiste do të hap ekspozitë me piktura. Bëhet fjalë për deputetin rishtar Fate Veliaj. Deputeti socialist i...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!