26 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Entela Kasi

Tag: Entela Kasi

Letër gruas së shkrimtarit  ‘të arratisur’ Agron Tufa: të qeshim mike..

E dashur Elvana, Të qeshim fort mike, aq sa të mundemi, madje përtej fuqisë të durimit, sepse e qeshura shpërthyese është e bukur! Ata kanë...

‘Mos fyeni me fjalë të ndyra ata që mendojnë ndryshe nga...

Entela Kasi, pedagoge, shkrimtare dhe presidente e Albanian PEN Centre ka mbështetur protestën kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Në një reagim në Facebook, Kasi ka...

Për Kosovën, sot

Entela Kasi Tashmë po qëndroj në distancë, sikur të isha një e huaj pa lidhje etnie të njëjtë me ju. Po vendos arsyetim dhe logjikë...

Protesta e studentëve, pedagogia Kasi: Jemi vetë amoraliteti! Thënë shkurt-na mungon...

Entela Kasi, pedagoge, shkrimtare dhe presidente e Albanian PEN Centre, ka mbështetur publikisht protestën e studentëve që prej ditës së parë. Në një reagim në...

Pedagogia Kasi apel studentëve: Mos lejoni partitë politike dhe shoqërinë civile...

Protesta e studentëve vijon të gjejë mbështetje të gjerë, nga personalitete të të gjitha fushave. Mes tyre është edhe Entela Kasi, shkrimtare dhe presidente...

“Nëse nesër nuk do të jem dot në Kukës atëherë do...

Për ngjarjet e ndodhura së fundmi në Kukës, protestën e qytetarëve dhe arrestimin e tyre nga policia, ka reaguar dhe Entela Safeti Kasi, shkrimtare...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!