18 C
Tirana
10/07/2020
Home Tags Erdogan

Tag: Erdogan

“Më fyejnë familjen”, Erdogan paralajmëron masa të ashpra ndaj mediave sociale:...

Turqia do të përgatisë një projekt-ligj për të kontrolluar platformat e mediave sociale ose për t'i mbyllur ato, njoftoi presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. Ai...

COVID-19/ Manastirliu: Testojmë vetëm të dyshuarit. Rama: Erdogan na bëri nder...

Qeveria është e vendosur të testojë vetëm personat me simptoma dhe kontaktet e afërta të tyre për koronavirus. Sipas ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu,...

Dorëzohet edhe Turqia, Muslera dhe Falcao kishin të drejtë për karantinën

Edhe futbolli turk është detyruar të thotë "stop". Coronavirus është tashmë armiku i të gjithëve në Europë dhe Turqia nuk i shpëtonte dot. Atje futbolli...

Turqia hedh një tjetër hap për projektin gjigant të Kanalit të...

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan deklaroi se brenda disa javësh do të organizohet një tender për “Kanalin e Stambollit”.  Kreu i shtetit turk...

Erdogan: Drejt Turqisë mund të ketë sërish një valë të re...

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan deklaroi se në vendin e tij mund të hyjnë me mijëra emigrantë nga Siria, e kjo për shkak...

Presidenti Erdogan i bën një paralajmërim të fortë SHBA-së

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan paralajmëroi SHBA-në se vendi i tij mund të mbyllë bazën e Forcave Ajrore të përdorur nga ushtria amerikane,...

Erdogan: Nuk do ta pranoja kurrë Çmimin Nobel, vepron në mënyrë...

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan deklaroi se ai nuk do ta pranonte Çmimin Nobel për Paqe nëse një ditë do t'i jepej atij. "Shpërblimi...

Tërmeti/ Thirrja e Erdoganit: Ta ndihmojmë Shqipërinë me vepra, fjalët fluturojnë...

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan u bëri thirrje shteteve pjesëmarrëse në Konferencën Islamike që të bashkohen, e ta ndihmojnë Shqipërinë, që u godit...

Erdogan zotohet se 500 banesat e premtuara do të ndërtohen brenda...

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan u zotua se 500 banesat e premtuara për të dëmtuarit nga tërmeti i 26 nëntorit, do të jenë...

Erdogan pas deklaratës së Macron për NATO-n: Të kontrollojë nëse i...

Një deklaratë e presidentit turk Rexhep Taip Erdogan për homologun tij francez Emmanuel Macron ka shkaktuar tension mes dy vendeve. Kreu i shtetit francez...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!