12 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Euro 2020

Tag: Euro 2020

UEFA, aman! Kujt po i intereson njoftimi për emrin Euro 2020?

Pak të thuash amatore apo anormale sjellja që bëri UEFA në ditën e sotme. Institucioni më i rëndësishëm i futbollit në Europë njoftoi para...

Nesër mbledhja urgjente, UEFA vendos fatet e futbollit europian

UEFA nesër do të zhvillojë një mbledhje të jashtëzakonshme. Meqë Coronavirus është tashmë kudo, drejtuesit e saj nuk do të takohen fizikisht, por do...

UEFA njofton 55 federatat, L’Equipe: Europianin do e anulojnë!

UEFA ende nuk e ka marrë një vendim për Kampionatin Europian 2020. Madje, as për Champions League dhe Europa League nuk ka vendime fikse...

Federatat i bëjnë presion UEFA-s, ja kur pritet të luhet Euro...

Përveç kampionateve europiane, sivjet rrezikohet të mos luhet as Kampionati Europian, i menduar të zhvillohet në 12 shtete të kontinentit të vjetër. Pavarësisht se ende...

Coronavirus infekton edhe Europianin, e pranon presidenti i FIFA-s

A do të anulohet Kampionati Europian, nëse bota nuk i gjen zgjidhje Coronavirus-it deri në verë? Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, mendon se po....

Shumë pak tifozë në Elbasan, Duka: Këta vijnë për të parë...

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, para pak minutash shprehu keqardhjen e tij për mbështetjen e paktë nga tifozët e kombëtares shqiptare. Në orën 20:45...

Kosova fiton “derbin ballkanik”, Anglia e kthen në tenis

Kosova ka autoritet dhe cilësi. Skuadra përfaqësuese e dardanëve sot fitoi 2-0 ndaj Malit të Zi dhe festoi një sukses të madh në të ashtuquajturin...

8 fitore në 8 ndeshje, Belgjika mposht 2-0 Kazakistanin

Belgjika është ndër kombëtaret më të mira në Europë dhe këtë e tregoi dhe këtë të diel. Skuadra belge fitoi 2-0 ndeshjen në eliminatoret...

Euro 2020: Italia pret biletën, Spanja ndalet në Oslo

Italia e Roberto Mancinit është zyrtarisht në Kampionatin Europian. Skuadra axurre fitoi 2-0 ndaj Greqisë, teksa ka debutuar me fanellën e re me ngjyrë...

Video/ Kosova humbet ndaj Anglisë, por dhuron spektakël

Anglia është fituesja e takimit, por futbollistët Kosova u largua nga stadiumi “St Mary's” me kokën lart, pasi ishin të jashtëzakonshëm në fushë. Valon...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!