19 C
Tirana
07/07/2020
Home Tags Euro 2020

Tag: Euro 2020

Shqipëria i shënon 4 gola Islandës për të shpresuar për në...

Një Shqipëri ndryshe në “Elbasan Arena”.  Një nga ato që të bën të besosh. e sigurt, me besim në vetvete, e aftë të menaxhojë...

Video/ Faqja zyrtare e Euro 2020 publikon magjinë e Keidi Bares,...

Francë – Shqipëri nuk do të mbahet mend vetëm për 4 golat e pësuar dhe incidentin me himnin e Flamurit. Një moment i cili...

Euro 2020/ Gjermania merr kreun e Grupit C, Belgjika 1 pikë...

Kjo nuk është ajo Gjermania e dikurshme, e megjithatë kjo nuk do të thotë që ata nuk mund të shënojnë gola si dikur. Megjithatë,...

Video/ Franca është shumë e fortë, Shqipëria zgjohet vetëm në fund

Ka qenë një ndeshje mjaft e vuajtur ajo e Shqipërisë në “Stade de France” kundër Francës në kualifikuest e Euro 2020-ës. “Gjelat” fituan me...

Video/ Anglia mund Bullgarinë me poker golash dhe i merr...

Anglia fitoi me poker golash kundër Bullgarisë, duke marrë 3 pikë me mjaft vlerë. “Tri Luanët” kalojnë në vend të parë në kuotën e...

Euro 2020/ Holanda fiton me poker golash ndaj Gjermanisë dhe hakmerret...

Gjermania doli kokulur nga stadiumi “Volksparkstadion” i Hamburgut, pas përballjes me Holandën në sfidën kualifikuese për Euro 2020. Pancerat u mundën me poker golash...

Euro 2020/ Bare beson te 6 pikët, Kumbulla entuziast për ftesën...

Keidi Bare është rikthyer në kombëtaren kuqezi. Mesfushori ndihet i lumtur për këtë gjë, ndërsa tregon për përgatitjet e Shqipërisë për sfidën kualifikuese ndaj...

Euro 2020/ Roshi: Franca nuk i ka problem mungesat, edhe lojtarët...

Franca do të ketë mungesa të yjeve të saj për takimin e radhës kundër Shqipërisë, por për Odise Roshin kjo pak rëndësi ka. Kur...

Cikalleshi dhe Ajeti optimistë para Islandës: Reja ka ndryshuar atmosferën, duam...

Sulmuesi Sokol Cikalleshi dhe mbrojtësi Arlind Ajeti kanë besim se kombëtarja shqiptare e futbollit do të arrijë që të kalojë me sukses testin ndaj...

Euro 2020/UEFA prezanton “Game of Thrones” në futboll

Seriali “Game of Thrones” i ka ‘lidhur’ shikuesit nga mbarë bota pas ekraneve duke i mbajtur në suspancë se çfarë do të ketë në...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!