19 C
Tirana
07/07/2020
Home Tags Euro 2020

Tag: Euro 2020

FSHF-ja në kërkim të pasuesit të Panucci-t, Duka takim me ish-trajnerin...

Që pas shkarkimit të Panucci-t, Federata Shqiptare e Futbollit ka vijuar kërkimet për trajnerin e ri, i cili pritet të marrë në drejtim Përfaqësuesen...

Edi Reja vendos për Shqipërinë pas ndeshjes me Andorrën, komenton edhe...

U tha se midis italianit Edi Reja dhe Federatës Shqiptare të Futbollit nuk ishte arritur një marrëveshje për ta bërë atë trajnerin e kuqezinjve,...

Tifozët shqiptarë ‘ngrejnë’ kalanë në ‘Loro Boriçi’, mesazhi për turqit: Këtu...

Tifozët ‘Kuq e Zi’ kanë shpalosur në stadiumin ‘Loro Boriçi’ një banderolë të madhe ku ishte pikturuar një kala dhe flamurim shqiptar. Në Shkodër...

EURO 2020/Përballja me Turqinë, formacioni i Panuçit për Kombëtaren shqiptare

Tekniku i Kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, e kishte projektuar formacionin për përballjen e sotme kundër Turqisë që në ditën e fundit të grumbullimit, por...

1 milion euro për futbollistët e Kosovës nëse kualifikohen në ‘Euro...

Futbollistëve të Përfaqësueses të Kosovës u është premtuar një shpërblim prej 1 milion euro nëse arrijnë të kualifikohen në kampionatin evropian të 2020-ës. Kryetari i...

Ndeshja e parë e ‘Euro 2020’, dalin në shitje biletat për...

Më 22 mars do të fillojë sfida e Kombëtares Shqiptare të Futbollit për kampionatin evropian të vitit 2020. Kundërshtarët e parë të kuqezinjve do...

“Euro 2020”, Shqipëria e nis me Turqinë, ndeshja përballë Francës mbyll...

Në ndeshjet eliminatore për Kampionatin evropian që do të mbahet në 2020-ën, Shqipëria ndodhet në grupin H së bashku me Francën, Islandën, Turqinë, Moldavinë...

Ish trajneri i kombëtares: Shqipëria ka shanse të mira për të...

Sipas shortit të hedhur në Dublin për fazën eliminatore të “Euro 2020”, kombëtarja shqiptare do të jetë në grupin H, së bashku me Francën,...

Euro 2020, mediat serbe komentojnë fatin e Kosovës

Sot në Dublin është hedhur shorti i kampionatit europian “Euro 2020” dhe kombëtarja e Kosovës ka rënë në një grup ku janë edhe Anglia,...

Euro 2020, trajneri i Kosovës tregohet optimist: Kam besim në ekipin...

Kombëtarja e Kosovës do të marrë pjesë për herë të parë në eliminatoret e kampionatit europian që do të mbahet në 2020. Kosova do...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!