26/01/2020
Home Tags Euro2020

Tag: euro2020

Shorti i Europianit, Franca dhe Gjermania në një grup

Shorti i Europianit 2020 u hodh sot me disa surpriza të pakëndshme për kombëtaret e mëdha europiane. Në qershor do të luhet turneu më...

E jashtëzakonshme! Italia fiton 9-1 kundër Armenisë!

Italia po rritet frikshëm! Ekipi italian sonte fitoi ndeshjen e dhjetë në po kaq ndeshje të kualifikueseve të Europianit 2020, duke shkatërruar 9-1 Armeninë....

Euro 2020: Italia dhe Spanja e nisin vrullshëm, direkt gola!

Italia dhe Spanja nuk janë më kot dy nga skuadrat favorite të Europianit. Dy përfaqësueset big të kontinentit sonte e kanë nisur menjëherë me...

Euro 2020: Gjermania fiton me “poker”, Holanda kualifikim pa gola

Gjermania sonte është argëtuar në ndeshjen ndaj Bjellorusisë, e vlefshme për kualifikueset e Europianit 2020, grupi C, duke fituar 4-0 në "Borussia-Park". Skuadra e...

VIDEO: Mbrojtësi i Gjermanisë shënon me thembër, ky është klas!

Pas këtij goli, me siguri që do ta ndjekë me vëmendje Bayern. Po flasim për qendërmbrojtësin e Gjermanisë, Matthias Ginter, i cili sonte (e...

Euro 2020: Italia mposht Bosnjen, Spanja festival golash me maltezët

Italia sot fitoi 3-0 ndaj Bosnje-Hercegovinës duke marrë absolutisht pikë të plota në Grupin J. Djemtë e trajnerit Mancini e patën ndeshje krejt të...

Shqipëri e turpshme, nuk fitojmë dot ndaj modestëve nga Andorra

Drejtuesit e Federatës kërkonin prej ditësh sa më shumë mbështetje ndaj Andorrës në "Elbasan Arena", sikur e kishin parashikuar se ndeshja e sotme e...

Kosova nuk ia del dot, Çekia i zbeh shpresat e Euro...

Këtë të enjte pritëm një fitore të madhe nga Kosova, e cila iu afrua më shumë se kurrë kualifikimit historik në Kampionatin Europian, por...

4 gola gjithsej në Elbasan, Kosova na zbardh faqen kundër Çekisë!

Andorra na befason sërish, por na nderon Kosova! Sonte përfaqësuesja e Shqipërisë është në barazim provizor 2-2 në Elbasan Arena përballë skuadrës modeste të Andorrës....

Pjesa e parë e gjitha kuqezi, Moldavia na fal një gol

Shqipëria po e shkatërron totalisht Moldavinë sonte. Pa u mbyllur pjesa e parë, kuqezinjtë po fitojnë 3-0. Pas golit të parë të shënuar nga Cikalleshi,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!