23/01/2020
Home Tags Europe

Tag: Europe

Shqipëria me normën më të lartë të martesave në Europë, qyteti...

Sipas të dhënave të Eurostat, gjatë vitit 2017, Shqipëria ka pasur numrin më të lartë në të gjithë Europën të njerëzve që i kanë...

SHBA kërcënon Europën: Mos bashkëpunoni me kompaninë ‘Huawei’

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se SHBA mund të detyrohet të rikonsiderojë bashkëpunimin me Europën nëse vendet e BE-së do të bëjnë...

Raportohen 59 mijë sulme kibernetike në Europë, në më pak se...

DLA Piper, në hulumtimin e fundit, ka konkluduar se mbi 59 mijë ankesa për sulme kibernetike janë raportuar në Bashkimin Europian, që kur ‘Rregullorja...

Alarmi i Institutit Amerikan: Qeveritë e korruptuara cënojnë të ardhmen e...

Titulli është alarmues. Edhe vendi është zgjedhur me qëllim. Instituti Amerikan i Paqes, USIP, ndodhet përballë Departamentit të Shtetit, pra është sikur t'u thuash...

“Eleanor”, 1 i vdekur dhe 15 të plagosur si pasojë e...

Stuhia “Eleanor” e cila ka goditur veriun e Europës si dhe Gjermaninë dhe Francën ka shënuar viktimën e parë në alpet franceze. Ndërkohë 15...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!