18 C
Tirana
05/06/2020
Home Tags Europol

Tag: Europol

“Prodhimi i kanabisit në Shqipëri do të rritet në muajt e...

“Kultivimi i kanabisit në Shqipëri pritet të rritet në muajt e ardhshëm”, këto janë përfundimet në të cilat ka arritur Qendra Evropiane të Drogave...

Lleshaj: Investime të tjera në kufi, ardhja e Frontex-it dhe Europol-it...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj deklaroi se Shqipëria ka nevojë për investime në pikat kufitare, në mënyrë që të prezantohet sa më mirë te...

Ish-deputeti i PD zbardh prapaskenat e hapjes së zyrës së EUROPOL...

Ish-deputeti i PD, Gent Strazimiri ka zbardhur prapaskenat e hapjes së zyrës së EUROPOL sot në Tiranë. Sipas ish deputetit, kjo zyrë është ngritur në...

Hapet zyra e oficerit ndërlidhës së Europol në Shqipëri, Veliu rendit...

Nga sot, në Shqipëri është hapur zyra e oficerit ndërlidhës të Europol në Shqipëri. Në ceremoni morën pjesë ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj Ambasadori i...

Kërcënimi më i madh për BE-në në 2018 ka qenë terrorizmi

Agjencia Evropiane e Policisë (EUROPOL) raporton se në vitin 2018, terrorizmi ka qenë kërcënimi madhor për sigurinë e vendeve të BE-së. Gjatë vitit të shkuar,...

Operacioni ndërkombëtar/ Goditet grupi kriminal që trafikonte kokainë në BE,...

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e krimeve të Rënda në bashkëpunim me Europol-in finalizuan me sukses operacionin “Goldfinger” ku goditën një grup kriminal i...

Super-operacion në Europë, arrestohen 64 anëtarë të ‘mafies shqiptare’

64 persona, pjesë e rrjetit të krimit të organizuar shqipfolës, janë arrestuar në tre shtete të Evropës. Në njoftimin e shpërndarë nga ‘Europol’, flitet...

Shqiptari mes 54 kriminelëve më të kërkuar nga Europol

Në listën e publikuar nga Europol të 54 kriminelëve më të kërkuar në Europë, bën pjesë edhe 50-vjeçari shqiptar Gani Burreli. Shqiptari kërkohet nga...

Ambasadori i BE-së: Një zyrtar i Europol-it pjesë e policisë shqiptare

Një zyrtar i Europol do të jetë pjesë e policisë shqiptare duke nisur nga janari i 2019-ës. Lajmin e ka bërë të ditur ambasadori...

Raporti i Europol, Alibeaj nga selia blu: Rruga e Shqipërisë për...

Partia Demokratike ka reaguar me anë të deputetit Enkelejd Alibeaj për raportin e fundit të Europol ku shkruhej se Shqipëria vazhdon të mbetet burimi...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!