13 C
Tirana
05/06/2020
Home Tags Eurovision Albania

Tag: Eurovision Albania

Sot finalja e Eurovision, si mund të votojnë shqiptarët në Evropë...

Sot në mbrëmje do të zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit finalja e Eurovision. Shqipëria do të përfaqësohet edhe këtë vit në finale, ndërkohë...

Jonida Maliqi nesër në Eurovision, shqiptarët nga këto 20 shtete duhet...

Të enjten, 16 maj, Jonida Maliqi do të ngjitet në skenën e Tel Avivit për të performuar këngën ‘Ktheju tokës’, në gjysmëfinalen e dytë....

Video/ Eurovision 2018 do të mbahet mend si viti i shqiptarëve;...

Eurovision Song Contest 2018 do të mbahet mend si viti i shqiptarëve , pasi pjesëmarrja e Eugent Bushpepës, Ermal Metës dhe Eleni Fureires ka...

Video/ Censuroi performancën e Eugent Bushpepës, Kinës i hiqet e drejta...

European Broadcasting Union i ka hequr televizionit kinez, ‘Mango’, të drejtën e transmetimit të gjysmëfinales së dytë dhe finales së Eurovision. Ky vendim u mor...

Si po komentohet nga serbët, grekët dhe maqedonasit kualifikimi i Bushpepës...

Shqipëria arriti të kualifikohet në finalen e Eurovision falë performancës së shkëlqyer të Eugent Bushpepës, por të njëjtin fat nuk e patën fqinjët tanë,...

Eugent Bushpepa fitues në dy sondazhe; Pyetja e ‘Wiwibloggs’: A ka...

Performancat ‘live’ në disa kryeqytete të Europës i kanë dhënë Eugent Bushpepës dhe Shqipërisë një tjetër jehonë në mediat e huaja dhe të fansat...

Italia me Ermal Metën ngjitet në krye të preferencave të ndjekësve...

Kënga që do të përfaqësojë Italinë në ‘Eurovision 2018’, "Non mi avete fatto niente", është në krye të preferencave të ndjekësve të festivalit evropian....

Shqip apo anglisht? Eugent Bushpepa zgjedh se si do të përfaqësojë...

Eugent Bushpepa e ka të qartë se si dëshiron të përfaqësojë Shqipërinë në Eurvosion, vitin e ardhshëm, pasi u shpall fituesi i Festivalit të...

Video e plotë/ Performanca fantastike e Linda Halimit në skenën e...

Linda Halimi nuk ia arriti të kualifikohej në finalen e Eurovision, megjithatë performanca e saj ishte ndër më të mirat e gjysmëfinales së parë. Të...

Linda Halimi përfundon provën e dytë, gati për gjysmëfinalen e Eurovision

Linda Halimi ka përfunduar me sukses edhe provën e dytë në skenën e Kjevit dhe është gati për gjysmëfianlen e Eurovision. Këngëtarja me zërin...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!