13 C
Tirana
05/06/2020
Home Tags Eurovision

Tag: Eurovision

Sot finalja e Eurovision, si mund të votojnë shqiptarët në Evropë...

Sot në mbrëmje do të zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit finalja e Eurovision. Shqipëria do të përfaqësohet edhe këtë vit në finale, ndërkohë...

Jonida Maliqi nesër në Eurovision, shqiptarët nga këto 20 shtete duhet...

Të enjten, 16 maj, Jonida Maliqi do të ngjitet në skenën e Tel Avivit për të performuar këngën ‘Ktheju tokës’, në gjysmëfinalen e dytë....

Video/ Jonida Maliqi bën prezantimin e parë në skenën e Tel...

Jonida Maliqi është ngjitur sot për herë të parë në skenën e Tel Avivit për provën e ‘Eurovision’. Ajo ka zbuluar edhe veshjen që...

Sot finalja e ‘Festivalit të Këngës’; kush është favorit për të...

Mbrëmjen e së shtunës do të transmetohet në Televizionin Shqiptar nata finale e ‘Festivalit të Këngës’. 14 këngë janë përzgjedhur nga juria për të...

“Nuk arrij ta shpjegoj”, Bushpepa: Cila ishte çudia më e madhe...

Eugent Bushpepa, i cili na bëri krenar me vokalin e tij në Eurosong2018, në një intervistë për “Opinion” ka folur  dhe për votat e...

Votimi në Eurovision tregoi dështimin e RTSH në promovimin e këngës...

Në finalen e Lisbonës, kënga ‘Mall’ e Eugent Bushpepës arriti të merrte pikë nga 20 juri të shteteve të ndryshme, me Azerbajxhanin që ishte...

Zbardhen votat/ Publiku italian votoi Eguent Bushpepën me 12 pikë, juria...

Shqiptarët mbetën të habitur kur juria e Italisë nuk i dha asnjë pikë Eugent Bushpepës në natën finale të Eurovision. Zëri dhe performanca fantastike...

Video/ Eurovision 2018 do të mbahet mend si viti i shqiptarëve;...

Eurovision Song Contest 2018 do të mbahet mend si viti i shqiptarëve , pasi pjesëmarrja e Eugent Bushpepës, Ermal Metës dhe Eleni Fureires ka...

Juria e Shqipërisë tregon se kujt do t`i japë 12 pikët...

Sonte në mbrëmje në orën 21:00, në Lisbonë të Portugalisë, zhvillohet nata finale e Eurovision. Në gjithë historinë e këtij festivali, besojmë se ky...

Përfaqësuesi i Malit të Zi në Eurovision: Kënga e Shqipërisë, e...

Eugent Bushpepa ka marrë mbështetjen e kolegut malazez në finalen e Eurovision. Vanja Radovanovic nuk mundi të kualifikojë vendin e tij në finale dhe...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!