18 C
Tirana
31/05/2020
Home Tags Familje

Tag: familje

COVID-19/ Ministria angazhon mjekët e familjes: Do asistojnë pacientët që qëndrojnë...

Ministria e Shëndetësisë po angazhon mjekët e familes, një kërkesë e artikuluar dhe nga opozita, për të situatën nga koronavirusit. Gjatë një vizite në...

Rama viziton familjen Lleshi pas tërmetit: Jam i ëmbël vetë, dua...

Kryeministri Edi Rama vizitoi familjen tetë anëtarëshe të Esat Lleshit në Kamzë, që humbi shtëpinë në tërmetin e 26 nëntorit. Aktualisht ata janë të...

Meta viziton familjet e dëmtuara nga tërmeti në Laç e Fushë-Mamurras

Presidenti i Republikës Ilir Meta pa nga afër problemet e familjeve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në Fushë-Mamurras dhe Laç. Ai ndërsa...

Spaho: Shteti i papërgjegjshëm, ka lënë një familje në mes të...

Nënkryetari i PD-së Edmond Spaho akuzon autoritetet shtetërore se kanë harruar një familje, cila po jeton në mes të ftohtit në një barakë me...

Miratohet lista e bonusit për 368 familje nga Bashkia e Tiranës

Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi listën e dytë për bonusin e qirasë për 368 familjet të cilave iu prishën shtëpitë nga tërmeti i 26...

Lista/ Bashkia miraton bonusin e qirasë për 554 familje, Veliaj: Tregu...

Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi bonusin e qirasë për 554 familjet e para që iu dëmtuan banesat nga tërmeti i 26 nëntorit. Masa e...

Pa drita e ujë në barakë, Gjysmëhëna e Kuqe ndihmon familjen...

Një familje shqiptare në fshatin Pezë të Durrësit e dëmtuar rëndë nga tërmeti ka marrë ndihma nga Gjysmëhëna e Kuqe. Kryefamiljari Naim Hakrama tha...

Veliaj: Tirana do të ringrihet, familjet me shtëpi të pabanueshme të...

Bashkia e Tiranës është kujdesur që dhjetëra familje që u prekën nga tërmeti i 26 nëntorit në kryeqytet, të strehohen në qendra sociale. Aty,...

Ndërron jetë një tjetër anëtare e familjes Lala

Një tjetër pjesëtare e familjes Lala, 64 vjeçarka Fiqirete Lala, ndërroi jetë. E moshuara ishte nusja e djalit të madh të Sahadete Lalës 79...

Nxirren të pajetë burrë e grua në Thumanë, shkon në 29...

Shkon në 29 numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm që goditi dje në mëngjes vendin tonë, kryesisht Durrësin dhe Thumanën. Ndërsa kanë vijuar pandërprerë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!