17 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags Fatjona dhimitri

Tag: fatjona dhimitri

“Në foltoren e ligjvënësit po ligjerojnë ish-hetuesit e sigurimit”, Dhimitri: Ligji...

Deputetja Fatjona Dhimitri gjatë fjalës së saj në seancën e sotme plenare për ligjin e lustracionit është shprehur se në Kuvend ende ekzistojnë persona...

“U larguat nga mbledhja kur ju pyeta”, ish-kryetarja e Komisionit të...

Ish-kryetarja e Komisionit të Medias dhe Edukimit, Fatjona Dhimitri ka hedhur akuza ndaj ministres së Arsimit, Besa Shahini për paaftësi në menaxhimin e sistemit...

“Dhuna ndaj publicistit Lela, fakt i pamohueshëm”, Dhimitri i drejtohet Lleshajt:...

Në interpelancën e thirrur për të kërkuar shpjegime ndaj Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, deputetja e opozitës...

Votuan pro ‘anti-shpifjes’, kryetarja e Komisionit të Medias ‘thumbon’ deputetët krah...

Miratimi i paketës ‘anti-shpifje’ dje në Kuvend me 82 vota ka ngjallur reagime të shumta, edhe për faktin se pesë deputetë të ‘opozitës së...

Vazhdon debati për projektligjin e Akademisë së Shkencave, Fatjona Dhimitri thirrje...

Ditën e djeshme është zhvilluar mbledhja e Komisionit të Medias, ku u miratua projektligji i Akademisë së Shkencave. Kjo mbledhje u shoqërua me debate...

Video/ Miratohet projektligji për Akademinë e Shkencave, kryetarja e komisionit braktis...

Është shoqëruar me debate mbledhja e Komisionit të Medias, ku u miratua projektligji i Akademisë së Shkencave. Kryetarja e Komisionit, Fatjona Dhimitri u largua nga...

Votoi kundër rezolutës së PS, deputetja publikon fjalimin e ‘censuruar’ në...

Fatjona Dhimitri, Kryetarja e Komisionit për Edukimin dhe Median, njeheresh deputetja e opozitës së re, votoi dje kundër rezolutës së PS për të mos-njohur vendimin...

Një tjetër deputete kundër shkarkimit të Metës: Aktet e presidentit nuk...

Dje, Konferenca e Kryetarëve vendosi që në seancën e kësaj të enjte në Parlament të zhvillohet një “arenë debati” prej pesë orësh përmes një...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!