22/01/2020
Home Tags Fatmir Xhafaj

Tag: Fatmir Xhafaj

Dy deputetët e PS që votuan kundër urdhrit të qeverisë në...

Në total mazhoranca vijon të votojë në mënyrë kolektive pro nismave të qeverisë dhe vendimeve politike të grupit. Rastet përjashtimore janë të rralla. Konkretisht,...

Pas shkarkimit nga Xhafaj, Rama i jep sërish post Haki Çakos

Haki Çako merr sërish post, pas shkarkimit nga detyra si Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, gjatë periudhës kur Ministria e Brendshme drejtohej...

“Xhaferllari s’mund të jetë anëtare e GjK”, PD i përgjigjet Xhafajt:...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi i është përgjigjur ish ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili në një reagim në twitter tha...

Ngërçi për Kushtetuesen, reagon Xhafaj: Meta ka nxjerrë dekret të paligjshëm,...

Vjen reagimi i ish ministrit të Brendshëm dhe ish kreut të Komisionit Parlamentar të Ligjeve, Fatmir Xhafaj, lidhur me ngërçin e krijuar për emërimin...

Zeqo: A do të dorëhiqet Rama dhe cilat janë dy figurat...

Shkrimtari dhe akademiku i njohur, Moikom Zeqo ka folur për situatën politike në Shqipëri. Në një intervistë për ‘Panorama’, ai mendon se në mars priten...

Zbardhen debatet në Kryesinë e PS, Majko e Xhafaj u përplasën...

Dje, PS mblodhi Kryesinë dhe një nga temat e diskutuara ka qenë edhe refuzimi i radhës i nisjes së bisedimeve për anëtarësim me BE. Gazeta...

Xhafaj ‘shtyn’ me 2 muaj arrestimet e politikanëve: Mëkatarë ka edhe...

Fatmir Xhafaj, deputeti i PS, njëherësh ish-kryetari i komisionit të posaçëm parlamentar për reformën në drejtësi, shprehet se në rrjetën e SPAK-ut do të bien...

Zotohet Xhafaj: Soros, s’ka ndikuar në reformën në drejtësi. Fondacioni ka...

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka folur për herë të parë pas akuzave se Fondacioni Soros ka ndërhyrë në hartimin e Reformës në Drejtësi....

Tre ministra të Ramës nën vëzhgimin e analistit: Ku ndryshon Tahiri...

Analisti Fitim Zekthi nisur nga dy ngjarje të ndodhura dje pak kiloemtra nga njëra-tjetra, dhe që lidhen direkt me punën e ministrit të Brendshëm,...

I rrëzoi planin për vettingun në polici, si reagoi Xhafaj në...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshajt i ka propozuar sot Kuvendit që të ndryshojë ligjin e miratuar në 2018-ën për procesin e vetting-ut në Policinë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!