15 C
Tirana
01/06/2020
Home Tags FAZ

Tag: FAZ

Gazetari gjerman i FAZ: Për Shqipërinë, zgjidhja ideale është shtyrja e...

Matthias Rüb e njeh mirë Shqipërinë. Gazetar i njohur i Frankfurter Allgemeine Zeitung, ka përvojë si korrespondent për Evropën Juglindore. Nga Roma ai ndjek...

Gazeta gjermane ‘FAZ’: Anëtarësimi i Serbisë do dobësonte Bashkimin Evropian

Kushdo që kërkon të pranojë Serbinë në BE, duhet të dijë se një tjetër Hungari po i bashkohet bllokut. Një vend në të cilin...

Artikulli i “FAZ”: Merkel dhe Lëv tregojnë ngecjen e Gjermanisë

Vendimet për të mbajtur në postet e tyre kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe trajnerin e ekipit kombëtar të futbollit, Hoakim Lëv, pavarësisht krizave të...

Gazeta gjermane ‘FAZ’: Ballkani koloni e Kinës? Ndodh nëse tërhiqet BE-ja

Ballkani nuk ka emër të mirë tek evropianët e tjerë që e lidhin me konflikte etnike, korrupsion, varfëri dhe të gjitha llojet e të...

Alarmi i gazetës gjermane, “FAZ”: Është rritur influenca e baronëve të...

Gazeta e njohur gjermane "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i ka kushtuar vëmendje zhvillimeve të fundit në Shqipëri, duke theksuar se në këtë vend po shpërsohet...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!