18 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Federica Mogherini

Tag: Federica Mogherini

Mogherini: Shqipëria mbështetet fuqishëm nga populli për anëtarësim në BE. Topi...

Pas rekomandimit të Komisionit të Europës për hapjen e negociatave me Shqipërinë, përfaqësuesja e lartë e Politikës së Jashtme në BE, Federica Mogherini u...

Haradinaj në konferencë: Mogherini tha në Tiranë, hiqeni taksën se ua...

Kryeministri Ramush Haradinaj ka akuzuar Federica Mogherinin, përfaqësuese e BE-së për Politikën e Jashtme, se e ka kërcënuar me ndarje të shtetit të tij,...

Këshilla e Nard Ndokës për Mogherinin: Anëtarësohu në Partinë Socialiste

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka e ka cilësuar vititën e shefes së BË-së në Tiranë, Federika Mogherini si një qokë ndaj qeverisë, meqë...

Samiti ‘Brdo-Brijunit’, Meta pret në takime Gjukanoviç dhe Mogherinin

Në kuadër të samitit ‘Brdo-Brijunit’, presidenti Ilir Meta ka pritur sot në takime të ndara presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviç dhe pëfaqësuesen...

Paloka ka 10 pyetje për Mogherinin: Në cilin vend të BE...

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka 10 pyetje shefes për politikën e jashtme të BE-së Federica Mogherini, pas deklaratave të bëra sot në konferencë...

Petrit Vasili: Mogherini, një kohë e humbur për shqiptarët

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili thotë se Federica Mogherini, përfaqësuese e BE-së për Politikën e Jashtme, foli sot në Tiranë për...

Zgjedhjet lokale/ Rama: Zhvillohen në 30 qershor. Mogherini: Nuk hyjmë në...

Pasi folën të bindur se Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet për të merituar hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian, Edi...

Mogherini mohon planin për ndarjen e Kosovës, por godet taksën. Rama...

Asnjë koment nuk bëri kryeministri Edi Rama sa i përket goditjes që i dha Federica Mogherini, përfaqësuese e BE-së për Politikën e Jashtme, taksës...

Mogherini kritikohet nga deputetët gjermanë për ndryshimin e kufijve Kosovë-Serbi

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini “ka shtyrë për planin e rrezikshëm të shkëmbimit të territoreve (midis Serbisë dhe Kosovës)”, ka thënë për...

Ambasadori shqiptar përgëzoi Kinën për Xinjiangun, Mogherini: Atje shkelen të ...

Në një fjalim të mbajtur në Parlamentin Evropian, Federica Mogherini tha se Kina ka bërë disa përparime në fushën e të drejtave ekonomike dhe...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!