34 C
Tirana
10/07/2020
Home Tags Fitim Zekthi

Tag: Fitim Zekthi

Zekthi kritikon “Bllokun”: Në SHBA, Isuf Kalos do i hiqej titulli....

Fitim Zekthi shprehet se libri “Blloku” i Isuf Kalos synon të promovojë Enver Hoxhën si një lider autoritar dhe të mirë. Analisti shkon dhe...

Zekthi analizon PD e Lulzim Bashës: I mungon aleanca e gjerë...

Analisti Fitim Zekthi është i pakënaqur me qasjen e opozitës ndaj qytetarëve që kur ajo la pushtetin në zgjedhjet e 2013. Ai priste më...

Analisti Zekthi kujton propozimin e Bashës: Kryesia e PD, rezerva për...

Analisti Fitim Zekthi ishte i ftuar këtë të premte në emisionin “Provokacija” të gazetarit Mustafa Nano. Si anëtar i Këshillit Kombëtar të PD, ai...

Polemika e Fitim Zekthit te LIBERALE për ‘Bllokun’ e Isuf Kalos’:...

Fitim Zekthi Në qoftë se do të vinte dikush nga një kohë tjetër apo nga botë tjetër dhe do të lexonte librin “Blloku” të mjekut...

Analisti Zekthi: Ka të vërteta mes akuzave të Metës për Sorosin

Përveç sulmeve ndaj komunitetit ndërkombëtar, presidenti Meta në daljen e sotme për mediat kishte një mesazh dhe për multimiliarderin George Soros, i cili, siç...

Kolegji Zgjedhor/ Analisti: Meta të japë dorëheqjen! Rama ta zëvendësojë me...

Analisti Fitim Zekthi ka komentuar vendimin e një dite më parë të Kolegjit Zgjedhor si diçka të pazakonte dhe në kushte të tilla ai...

Beteja për homoseksualitetin; ku ndahet e majta nga e djathta

Fitim Zekthi Bota, sigurisht edhe Shqipëria, ka hyrë në një periudhë ku sfidat kulturore janë shumë të mëdha, ku identitete dhe vlera të caktuara janë...

Plakja e pakthyeshme e Ramës

Fitim Zekthi Kryeministri Rama tashmë është shumë i vjetër, i lodhur, i drobitur. Atij nuk i ka mbetar më asgjë e re për të bërë,...

Në Berlin u vulos fundi i ciklit të ‘qeverisë Rama’

Fitim Zekthi Samiti i Berlinit ishte goditja më e rëndë që ka marrë kryeministri Rama në këto gjashtë vite në detyrë në lidhje me përkrahjen...

Zgjedhje pa opozitën mund të mbahen, por ka një kusht

Fitim Zekthi Ka shumë raste në politikë, apo në beteja të tjera ku, për t’u tërhequr duhet më shumë kurajë, se sa të ecësh përpara....

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!