26 C
Tirana
13/08/2020
Home Tags Foto e dites politiko.al

Tag: foto e dites politiko.al

Ç’më rri si buf…

Katmandu, Nepal Një buf me pikla bën një pushim në një të çarë muri. Foto: Prakash Mathema/AFP via Getty Images

e-penguins

Yokohama, Japoni Pinguinët ecin në rresht në Hakkeijima Sea Paradise, pjesë e projektit të parkut tematik për të dhënë përditësime online rreth kafshëve në këtë...

Ndarja e fesë nga shteti

Daka, Bagladesh Besimtarët muslianë marrin pjesë në lutjen e së premtes në xhaminë kombëtare Baitul Mukarram pasi qeveria i lehtësoi kufizimet e vendosura gjatë pandemisë. Foto:...

Si gatuhet një protestë

Bruksel, Belgjikë Xhaketa shefash kuzhine janë ekspozuar, si pjesë e një proteste nga punonjësit e bareve dhe restoranteve që kërkojnë më shumë ndihmë nga qeveria. Foto:...

Krishti i pandemisë

Londër, Angli Artisti ‘i rrugës’ Lionel Stanhope ka pikturuar një interpretim të veprës së Caravaggio-s ‘Darka e fundit e Krishtit’. Foto: Jill Mead/The Guardian

Qiell militar

Moskë, Rusi Aeroplanë ushtarakë rusë Il-76 fluturojnë në formacion gjatë një prove për festimet e 75 vjetorit të fitores mbi nazizmin. Parada ushtarake e Ditës...

Të dielat me qentë

Barcelonë, Spanjë Një grua me qentë e saj i gëzohet një dite të lirë. Spanja ka vazhduar me lehtësimin e masave anti-Covid teksa temperaturat janë...

Mure të gjalla

Barcelonë, Spanjë Gala, 7 vjeçare, flet më një shok klase, Oliverin, hipur në murin e oborrit të shtëpisë. Foto: Emilio Morenatti/AP

Kartolinë nga e shkuara

New York, ShBA Njerëz që peshkojnë në perëndim të diellit në Gjirin Manhasset në Port Washington Foto: Shannon Stapleton/Reuters

Dr. Krishti

Rio de Zhaneiro, Brazil Statuja e Krishtit Shpëtimtar është ngjyrosur me projektor me ‘uniformën’ e e një punonjësi shëndetësie gjatë festës së Pashkës katolike. Foto:  António...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!