24 C
Tirana
23/09/2020
Home Tags Franca

Tag: Franca

Kërkimet nga Turqia për naftë dhe gaz në Mesdheun lindor, Macron...

Emmanuel Macron, presidenti i Francës, i ka kërkuar Turqisë të ndalojë kërkimet e naftës dhe gazit në ujërat e diskutuara në Mesdheun lindor dhe...

Pa Amerikën, a do të munden europianët ta marrin vetë në...

Shoku nuk ka kaluar akoma. Pak ditë pas njoftimit të presidentit, Donald Trump për tërheqjen e një pjese të trupave amerikane nga Gjermania, flitet...

COVID-19/ Pas Italisë dhe Spanjës, ulet numri i viktimave dhe në...

Europa duket se ka nisur të marrë frymë! Pas Italisë dhe Spanjës, të dhëna premtuese vijnë dhe nga Franca. Të paktën 357 viktima janë...

COVID-19/ Europa e “pushtuar”. Spanjë, 838 viktima në 24 orë

Autoritetet në Spanjë njoftuan të dielën se është vendosur një numër rekord vdekjesh COVID-19 në vend, me 838 persona që kanë humbur jetën në...

COVID-19. Spanja shpall gjendjen e jashtëzakonshme. Franca mbyll lokalet, baret dhe...

Spanja shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të përhapjes së koronavirusit. Autoritetet ia kanë udhëzuar njerëzit të qëndrojnë në shtëpi, përveç nëse bëhet fjalë...

Tani e tepruan, PSG i ofron një rrogë “monstruoze” yllit Mbappe

Kylian Mbappe është lojtari të cilin e duan të gjithë. Sipas mediave spanjolle, presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, është gati t’i plotësojë çdo...

Gjermani-Spanjë në Nations League, goglat e pamëshirshme për Italinë dhe Holandën

Fat për Gjermaninë, grup sherri për Italinë me Holandën, të cilat do të ndeshen me njëra-tjetrën. Kjo është përmbledhja e sotme e shortit të...

Macron: Franca do të ketë një tjetër qasje ndaj Britanisë së...

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaroi se pas daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, Franca nuk mund të trajtohet në të njëjtën mënyrë. “Nuk...

Franca heq dorë përkohësisht nga reforma e pensionit

Franca ka vendosur që të heqë dorë përkohësisht nga reforma e pensionit, që ka shkaktuar protesta dhe greva në vend. Lajmin e bëri të...

Vuçiç: Serbia mirënjohëse ndaj Francës, Macron nuk do ta harrojë vendin...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç vlerëson Francën për mbështetjen që i ka dhënë vendit të tij në rrugën evropiane. Ai shtoi se i beson...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!