29 C
Tirana
13/08/2020
Home Tags France

Tag: France

Tragjedia në Bejrut; mijëra njerëz nënshkruajnë një peticionin: Franca të marrë...

Më shumë se 40,000 vetë nënshkruan një peticion dhe kërkojnë që Franca të vërë nën kontroll Libanit pas shpërthimit vdekjeprurës në Bejrut. Mbi 44,000 vetë...

Ju refuzua kërkesa për azil në Francë, riatdhesohen 109 shtetas shqiptar

Operacionet e riatdhesimit vullnetar të shtetasve që kanë kërkuar azil në një nga vendet e hapësirës Schengen, kanë vijuar duke riatdhesuar 109 shtetas shqiptarë...

Pas Notre-Dame, një tjetër katedrale në Francë përfshihet në flakë

Një tjetër katedrale është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në Francë. Bëhet fjalë për katedralen Gothic Saint-Pierre-et-Saint-Paul në Nantë. Menjëherë forcat zjarrfikëse kanë shkuar në...

3 ish-ministra francezë në hetim për menaxhimin e pandemisë Covid-19

Franca do të hetojë ish-ministrin e shëndetësisë Edouard Philippe dhe dy ministra të tjerë shëndetësie pas ankesave të qytetarëve për menaxhimin e pandemisë nga qeveria, tha...

Të rejat e fundit nga COVID: Grup pune në Britani për...

Franca regjistron 761 vdekje shtesë në 24 orë Në Francë u regjistruan 761 vdekje brenda 24 orësh, tha drejtori i përgjithshëm i shëndetësisë Jerome Salomon...

Franca vazhdon që të jetë e paralizuar nga grevat

Në Francë nuk po ndalen grevat. Protestuesit janë kundër reformës së prezantuar nga presidenti Emmanuel Macron, pasi pretendojnë se do të punojnë më shumë,...

Sulm me thikë në Francë, një i vdekur dhe dy të...

Një person humbi jetën dhe dy të tjerë mbetën të plagosur, pas një sulmi me thikë ditën e sotme në Francë. Ngjarja ndodhi në Villejuif,...

Transporti publik/ Vazhdojnë protestat në Francë, lehtësira në Paris

Pavarësisht se grevat në Francë vazhdojnë në transportin publik, qytetarët kanë parë një përmirësim sepse më pak linja të metrosë qëndruan të mbyllyra. Protestuesit...

Francë/ Vrasja e shqiptares, policia arreston një 28 vjeçar

Policia franceze arrestoi një person, i cili akuzohet se ka kryer vrasjen e shqiptares Brunilda Sadushi Kovaçi. Viktima u gjet gjysmë e djegur dhe...

Franca e gjitha e bllokuar për Krishtlindje

Francezët e kanë pasur të pamundur që të lëvizin, ndërsa në ditën e Krishtlindjes punonjësit e transportit nuk dolën në punë, pasi vazhdojnë grevën...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!