19 C
Tirana
07/07/2020
Home Tags France

Tag: France

Arrestohen dy të dyshuar si terrorist 5 ditë para presidencialeve...

Dy të rinj të moshës 23 dhe 29 vjeç të dyshuar për përgatitje të një sulmi të mundshëm terrorist u arrestuan sot në Marsejë...

Rikthimi i dënimit me vdekje, Franca kundër Turqisë: Po largoheni nga...

Franca u shpreh sot se një referendum për rivendosjen e dënimit me vdekje në Turqi, ku presidenti turk Recep Tayyip Erdogan është shprehur i...

Vendimi për Haradinajn, ekspertët: Do shtyhet sërish nga gjykata franceze

Gjykata e Apelit në Colmar të Francës sot do të mblidhet sërish sot për të shqyrtuar kërkesën e Serbisë për ekstradimin e ish-kryeministrit të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!