22/01/2020
Home Tags France

Tag: France

Festë e madhe për një humbje, Franca na dominon frikshëm edhe...

Ne shqiptarët këtë të diel kaluam një mbrëmje spektakolare me stadiumin e ri kombëtar "Air Albania" dhe provuam ndjesi të rralla, por në aspektin...

Braçe mesazh në 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës: Disa qeveri bashkëpunonin...

Zv.kryeministri Erion Braçe ka përcjellë një mesazh për politikën e sotme në ditën e çlirimit të Tiranës. Braçe ka sjellë në vëmendje se më herët...

Ç’mbetet për t’u bërë nga pala shqiptare pas ‘Jo-së’ së Macron?...

Presidenti Ilir Meta ka folur për integrimin e vendit dhe veton e Francës për nisjen e bisedimeve më 18 tetor, në një intervistë për...

Meta video me Macron nga Parisi: Bashkëpunimi me Francën i rëndësishëm...

Presidenti Ilir Meta është takuar mbrëmë me presidentin francez, Emmanuel Macron, në sajë të pjesëmarrjes së tij në Forumin e Paqes në Paris. Meta ka...

Zyrtare: UEFA merr vendim, zbulohet stadiumi ku do të luhet Shqipëri-Francë

Ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Francës do të luhet në Arenën Kombëtare dhe tani nuk ka më mëdyshje. UEFA ka zyrtarizuar se takimi do të...

Ekstradohet nga Franca 20 vjeçari, kërkohej për vrasje me paramendim

Një 20 vjeçar i shpallur në kërkim u ekstradua nga Franca ditën e sotme. Policia e Shtetit njoftoi se K.F (V), 20 vjeç, lindur...

Jo-ja e Macron, flet për herë të parë ambasadorja e Francës:...

Reagon për herë të parë ambasadorja franceze e akredituar në Tiranë, Christina Vasak  pas JO-së së BE dhe vetos nga presidenti Macron për nisjen...

FSHF vjedh tifozët, detyrim për të blerë dy bileta në ndeshjet...

Nuk kanë fund problemet dhe skandalet për Federatën Shqiptare të Futbollit. Stadiumi nuk është ende gati në kohë, por ky nuk është problemi i...

Lleshaj kundër pretendimeve të Francës dhe Holandës: Shqetësim i pabazë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj mendon se Franca dhe Holanda e ekzagjerojnë me pretendimet për azilkërkuesit shqiptarë dhe krimin shqiptar. Presidenti Manuel Macron tha dje...

Politikanët francezë duan që ndeshja ndaj Turqisë mos të luhet: Ushtarë...

Disa politikanë franceze kanë kërkuar që takimi kundër Turqisë sot në mbrëmje në Paris i vlefshëm për eliminatoret e Euru 2020 të anulohet, pasi...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!