19 C
Tirana
07/07/2020
Home Tags France

Tag: France

Lleshaj kundër pretendimeve të Francës dhe Holandës: Shqetësim i pabazë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj mendon se Franca dhe Holanda e ekzagjerojnë me pretendimet për azilkërkuesit shqiptarë dhe krimin shqiptar. Presidenti Manuel Macron tha dje...

Politikanët francezë duan që ndeshja ndaj Turqisë mos të luhet: Ushtarë...

Disa politikanë franceze kanë kërkuar që takimi kundër Turqisë sot në mbrëmje në Paris i vlefshëm për eliminatoret e Euru 2020 të anulohet, pasi...

Ambasadorja e Francës në Tiranë tregon prapaskenat për negociatat e Shqipërisë

Franca ka qenë një ndër shtetet që ka qenë kundër çeljes së negociatave të Shqipërisë me BE-në. Gjatë mbledhjes së liderëve të shteteve të...

Spikeri i gafës në “Stade de France” tregon makthin pas ndeshjes...

Max është spikeri zyrtar i kombëtares së Francës që prej vitit 2012. Ditën e shtunë ai u bë protagonist përpara nisjes së takimit midis...

Euro 2020/ Pjesa e parë torturë për kuqezinjtë, Franca fiton 2-0

Franca kryeson me rezultatin 2-0 kundër Shqipërisë në “Stade de France”. “Gjelat” e dominuan përballjen, me kuqezinjtë që e patën tepër të vështirë që...

Formacionet zyrtare / Gati për Francën, Edi Reja i beson Uzunit...

Shqipëria do të luajë ndaj Francës me dyshen e sulmit Uzuni – Balaj. Pas tyre do të jetë Keidi Bare, i cili do t’i...

Reja: E di se si do të veprojë Deshamps, dua 11...

Trajneri i kombëtares, Eduardo Reja mendon se që Shqipëria të mund të marrë një rezultat pozitiv ndaj Francës, në fushë duhen 11 luanë, që...

Miqësorja/ Shpresat të pafuqishme ndaj Francës, munden me poker golash

Shqipëria U 21 e pati të pamundur që t’i bënte ballë Francës në miqësoren e luajtur mbrëmjen e sotme. Kuqezinjtë e drejtuar nga Alban...

Francë-Shqipëri në shifra, shanset e kuqezinjve për të fituar

Franca do të luajë në Paris në “Parc des Princes” kundër Shqipërisë të shtunën në mbrëmje, në takimin kualifikues të Euro 2020 në Grupin...

Hysaj beson te surpriza ndaj Francës, por Matuidi nuk e diskuton...

Kapiteni i Shqipërisë, Elseid Hysaj me të mbërritur në Paris, ua ka bërë të qartë francezëve se kuqezinjtë synojnë q të marrin pikë ndaj...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!