33 C
Tirana
14/08/2020
Home Tags Francesco Becchetti

Tag: Francesco Becchetti

Fatura e arbitrazhit arrin në 105 mln euro 93,5% i përket...

Fatura që qeveria shqiptare do të shlyejë ndaj vendimeve të gjykatës së arbitrazhit është po aq e dëmshme për stabilitetin fiskal, sa edhe tërmeti...

Beccheti i kënaqur me 140 milionë eurot: Vuajtëm veprimin e nxituar...

Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit ka dhënë vendimin kundër shtetit shqiptar, i cili duhet të paguajë biznesmenit Francesco Becchetti, 140 milionë në total. Vendimi është pasqyruar...

110 milionë euro, Beketi: U persekutuam politikisht nga një qeveri e...

Revista e njohur ndërkombëtare, Global Legal Chronicle, e specializuar në analizimin e çështjeve ligjore, shkruan për çështjen “Agron Channel’. Në një artikull të gjatë...

Beketi fiton zyrtarisht gjyqin me qeverinë. Avokati: Edi Rama mbylli padrejtësisht...

Media Law360 me qendër në Kanada njofton se shteti shqiptar është i detyruar t’i paguajë 125 milionë dollarë biznesmenit italian, Françesko Beketi për mbylljen...

110 milionë euro për Beketin? Gjiknuri largon përgjegjësitë nga vetja

Ish-ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri ka sulmuar mediat që kanë bërë publik lajmin se Shqipëria ka humbur një gjyq me Francesko Beccettin në gjykatën...

Video/ Akuza publike e Ramës për Beketin që kushton 110 milionë...

Kryeministri Edi Rama, të enjten u tregua i rezervuar dhe i përmbajtur për çështjen ‘Beketi’, ku në emisionin Opinion u shpreh se nuk mund...

110 milionë euro për Beketin? Ish-drejtuesi i Agon Channel: Rama nuk...

Ish-gazetari i Agon Channel, Andi Bejtja ka reaguar pas komenteve të kryeministrit Edi Rama në ‘Opinion’ per çështjen ‘Beketi’, ku u shpreh se deri...

Ish-ministri: Dëmi që Becchetti do t’i faturojë Shqipërisë është më shumë...

Ish-ministri i Drejtësisë, juristi Ylli Manjani ka reaguar pas skandalit më të fundit, ku biznesmeni italian Francesco Becchetti fitoi gjyqin ndërkombëtar kundër Shqipërisë, pas...

Humbi në arbitrazh me Beketin, qeveria shqiptare shpenzoi miliona euro për...

Jo-zyrtarisht është raportuar se qeveria shqiptare ka humbur gjyqin me biznesmenin italian, Fraçeko Beketi në Qendrën Ndërkombëtare për Zgjidhjen e Mosmarrëveshjeve të Investimeve. Detaje nga...

Ish-nënkryetari i Kuvendit: Milionat për ‘Agon Channel’, Edi Rama t’i paguajë...

Ish-nënkryetari i Kuvendit, Edi Paloka thotë se mbi 110 milionë euro që Francesco Becchetti fitoi ndaj Shqipërisë, duhet t’i paguajë nga xhepi vetë kryeministri...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!