21 C
Tirana
05/07/2020
Home Tags Futboll

Tag: futboll

Profili i Ujkanit, portierit që ëndërronte të bëhej mjek  

TORINO - Pesë gjuhë të folura dhe një zemër e madhe. Samir Ujkani tjetër, zëvendës i Sirigu al Toro, është një njeri i ndjeshëm...

Zyrtare: Franca mbyll kampionatin e futbollit. A do të jetë PSG...

Liga 1 dhe Liga 2 në Francë nuk do të rinisin më për këtë sezon. Këtë lajm e dha RMC Sport, e cila raporton...

Koronavirusi, La Liga lë pezull rinisjen e trajnimit të klubeve

Koronavirusi po mban peng rifillimin e sezonit sportiv në të gjitha vendet e Europës. Kampionatet e mëdha janë ato që kanë hasur më shumë...

Acerbi: I lodhur nga karantina, tani dua të kem fëmijë

Mbrojtësi i Lazios, Francesco Acerbi foli është shprehur se ndihet i lodhur nga karantina. “Më në fund mund të shohim pak dritë sa i...

Ish-lojtari i Milanit: Ronaldo ishte i poshtër, ai na turpëronte

Alessandro Costacurta ka bërë një koment shumë interesant për legjendën e futbollit, Ronaldo "Fenomeni". Ish-lojtari i Milanit e ka quajtur rivalin më të fortë...

Thuajse e kryer! Conte i merr një mbrojtës “falas” Mourinhos

Largimi i veteranit Godin është i kryer, kështu që tek Interi po mendojnë për gjetjen e një pasuesi. Sipas asaj që shkruan "Calciomercato", trajneri...

Koronavirusi godet sërish Premier League, klubi nuk jep emër

Koronavirus nuk bën përzgjedhje, por godet kudo ku i jepet hapësirë. Lojtari i radhës që ka dalë pozitiv në Premier League është në skuadrën...

Lojtarët presin rrogat, FIFA gjen dy zgjidhje për krizën financiare

FIFA po mendon rrugëzgjidhje të problemeve ekonomike, që po sjell koronavirusi në botën e futbollit. Lojtarët duhen paguar, por ndeshje nuk po luhen. Nëse stadiumet...

Futboll me maska dhe doreza, në Nikaragua nuk pyesin për koronavirus

Ndryshe nga e gjithë bota, në Nikaragua vazhdon të luhet futboll. Atje po e sfidojnë koronavirusin, edhe pse shumica e shteteve të botës kanë...

Variant ekstrem për Serie A, italianët mendojnë ndryshe nga UEFA

Italianët po e presin me padurim rikthimin e Serie A. Sipas asaj që raporton Repubblica, drejtuesit e federatës po mendojnë një hipotezë ekstreme, ajo e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!