31 C
Tirana
08/07/2020
Home Tags Gazetare

Tag: gazetare

Desir: Politikanët të respektojnë gazetarët, shpifja të trajtohet nga gjykata

Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Shtypit, Harlem Desir, bëri thirrje që figurat publike në Shqipëri duhet që të respektojnë gazetarët dhe profesionistët e...

“Elokuent, konformist, afër shumicës”, si mendojnë gazetarët për kreun e ri...

Gazetarët Artan Hoxha dhe Enton Abilekaj “skanojnë”profilin e kryetarit të ri të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), Arben Kraja....

Fotogaleri/Pankartat më pikante nga protesta e gazetarëve

Foto: Jona Kazani Sot para Kuvendit u zhvillua protesta e gazetarëve, të cilët ngritën zërin për të kundërshtuar miratimin e dy projektligjeve anti-shpifje, të propozuara...

Vokshi i përgjigjet Ramës: Nuk ka gazetarë kriminelë, po bën propagandë...

Ish deputetja e PD-së Albana Vokshi akuzoi kryeministrin Edi Rama se sulmon gazetarët për të mbuluar përgjegjësitë në keqmenaxhimin e emergjencës. Me një status...

Gazetarët ngelin në klasë Arta Markun në garën për kryeprokurore

Gazetarët Skënder Minxhozi, Arion Sulo, Mira Kazhani dhe Klodiana Lala mendojnë se Arta Marku nuk do të zgjidhet më kryeprokurore. Ata gjykojnë se Prokurorja...

President i KE-së Tusk refuzon të përgjigjet, i thotë gazetares shqiptare...

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, deklaroi pas mbledhjes së liderëve të BE-së se Shqipëria ishte gati për të çelur negociatat për hyrjen në...

Kryeredaktori i KTV-së në Kosovë lëshon gojën: Robt jau q….a

Kryeredaktori i KTV-së, Xhemajl Rexha, ka kaluar në ofendime banale ndaj kolegëve të tij të medias “Periskopi”, pasi portali kishte publikuar një shkrim ku...

Turqi/ Gjykata e Apelit liron 5 gazetarët opozitarë të burgosur

Gjykata e Apelit vendosi që t’u japë lirinë pesë gazetarëve të gazetës të përditshme opozitare “Xhumuriet”. Mes të liruarve ishte edhe karikaturisti i njohur...

Video/ Basha: Shqipëria po shkon drejt grushtit të shtetit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në bashkëbisedim me gazetarët ritheksoi edhe njëherë gjendjen e vështirësitë në të cilën ndodhet Shqipëria. Sipas tij, situata është...

“Zhdukje fashikujsh, sistemoi Tahirin”, si e komentojnë konfirmimin e Donika Prelës...

Gazetarë e aktivistë kanë reaguar menjëherë pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi sot në detyrë drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda Donika...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!