16 C
Tirana
25/09/2020
Home Tags Gent Cakaj

Tag: Gent Cakaj

Qëndrimet e ndryshme Rama-Cakaj për zgjedhjet në Malin e Zi, reagon...

Anëtari i Kryesisë së PD, Kreshnik Çollaku, ka reaguar lidhur me qëndrimet e kundërta të Kryeministrit Rama dhe ministrit të Jashtëm në detyrë Gent...

Cakaj del jashtë “linjës” së Ramës: Të mbështesim fuqimisht Listën Shqiptare...

Ministri i jashtëm në detyrë, Gent Cakaj së bashku me homologen kosovare Meliza Haradinaj-Stublla kanë dalë me një deklaratë të përbashkët, ku kanë folur...

Rradhët kilometrike në Kakavijë, ‘zgjohet’ Gent Cakaj; bisedë telefonike me homologun...

Ka reaguar më në fund Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, referuar situatës së tensionuar në Kakavijë, ku qytetarë të shumtë në pritje...

Pasuria e ministrave deri në 2019-ën: Cakaj më i ‘varfri’, Çuçi...

‘Spending Data Albania’ ka zbardhur me shifra pasurinë dhe lëvizjet financiare të ministrave, duke nisur me kreun e qeverisë, Edi Rama. Nga deklarimet e vjetore...

Cakaj shkarkon konsullin shqiptar në Bari, kush emërohet në vend të...

Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj, ka shkarkuar sot nga detyra Konsullin e Përgjithshëm në Bari, Ardian Haskajn. Gjithashtu mësohet se në vend të Haskaj, Cakaj...

Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i...

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë përfshi edhe ambasadoren. Një...

BE i mbyll derën Shqipërisë, revoltohet gazetari i njohur: Ai çuni...

Gazetari i njohur Enkel Demi është shprehur i indinjuar lidhur me vendimin e BE për të vijuar kufizimet dhe për të mos lejuar lëvizjen...

Cakaj flet me homologun kroat: Bashkëpunim në luftën kundër pandemisë

Ministri i Jashtëm në Detyrë Gent Cakaj njoftoi të dielën se pati një bisedë telefonike me homologun e tij kroat, Gordan Grliç Radman, me...

Shqipëria e Kosova firmosin tre marrëveshje bashkëpunimi

Shqipëria dhe Kosova kanë nënshkruar tre marrëveshje të reja të premten. Lajmin e dha ministrit Gent Cakaj, i cili njoftoi se marrëveshjet janë kryesisht...

Anashkalohet Cakaj, i besohet Ballukut riatdhesimi i shqiptarëve: Publikohet kalendari i...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë publikoi kalendarin e udhëtimeve të Air Albania drejt disa destinacioneve, ku do të riatdhesohen shqiptarët. Në kalendarit e MIE...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!