17 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags George Soros

Tag: George Soros

Plagoset në qeli Jeffrey Epstein

Jeffry Epstein është i njohur në mbarë botën për shkak të akuzave se ka krijuar një ‘offshore’ në Ishujt Virgjine, ku sipas medias kryente...

Universiteti i Soros në Tiranë, Taulant Muka: Ky është qëllimi i...

Studiuesi Taulant Muka thotë se Monika Kryemadhi, kryetare e LSI, kishte të drejtë kur denoncoi planin e kryeministrit Edi Rama për të shkatërruar Universitetin...

Historia e pabesueshme e komplotit kundër George Sorosit

Hannes Grassegger/ BuzzFeed Kulla e qelqit ku gjendet zyra e George Soros në Manhatan është e mbushur me numra në ekrane, gjurmime dhe parashikime për...

Mbyllet universiteti i financuar nga George Soros në Hungari

Zyrtarë të Universitetit të Europës Qendrore, i themeluar nga miliarderi George Soros, njoftuan të hënën se i kishin detyruar t’i mbyllnin mjediset që kanë...

Profil/ George Soros nuk ka nevojë për teori konspirative; e vërteta...

Jim Geraghty/ National Review   Që numërimit të klikimeve t’ja vlejë barra qiranë: duhet një thellim në ndarjen e fakteve nga trillimi kur bëhet fjalë për...

Raporti i ‘Judicial Watch’: Paratë e USAID u përdorën nga Soros...

Judicial Watch ‘Judicial Watch’ ka publikuar 49 faqe të dokumenteve të reja të Departamentit Amerikan të Shtetit, që tregojnë  financimin e Agjencisë së Shteteve të...

Teza për shkëmbimin e territoreve mbështetet nga George Soros, Serbia fiton...

Serbia dhe Kosova mund të arrijnë marrëveshje për shkëmbimin e territoreve, ku Kosova mund ta marrë vetëm komunën e Preshevës, pa Bujanocin dhe pa...

Nxitësit e ndryshimit të kufijve Kosovë – Serbi, vizita e djalit...

“Kufijtë mes Serbisë dhe Kosovës do të ndryshojnë”, kështu u shpreh Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pak ditë më parë në një status në...

Njihet si njeriu i George Soros, kryeministri kanadez fiton çmimin ndërkombëtar...

Kryeministri kanadez,  Justin Trudeau do të marri çmimin ndërkombëtar “The Pinnacle Award” pasi ka mbështetur kauzat e komunitetit LGBT. Ky çmimi do të prezantohet nga...

“Para për qeveritë e majta në Shqipëri e Maqedoni”, nisin hetimet...

Sipas informacioneve të mediave kanadeze, Fondacioni Judicial Watch, bazuar në ligjin federal për të drejtën e informimit (FOIA) ka ngritur padi kundër Departamentit Amerikan të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!