15 C
Tirana
01/06/2020
Home Tags Gjerman

Tag: gjerman

Presidenti i Bundestagut: Macron gaboi me veton, zgjerimi i BE-së duhet...

Presidenti i Bundestagut gjerman, Wolfgang Schäuble kritikoi veton e presidentit të Francës Emmanuel Macron për moshapjen e negociatave për futjen në Bashkimin Evropian të...

Kryetari i forumit rinor të CDU-së: Mos u dorëzoni për BE-në,...

Kryetari i forumit rinor të CDU-së, Tilman Kuban deklaroi se Shqipëria është pjesë e Evropës, pasi nuk ka asnjë vend në BE, ku 90...

Ambasadori gjerman: Reformën zgjedhore bëjeni vetë, me Holandën jemi partnerë të...

Ambasadori i Gjermanisë Peter Zingraf është kundër propozimit të opozitës, ku reforma zgjedhore duhet që të drejtohet nga faktorët ndërkombëtarë. “Unë nuk mendoj që partnerët...

Negociatat/ Nëntë kushtet, dy fazat dhe penalitetet e rezolutës gjermane për...

Grupet parlamentare qeverisëse në Gjermani, kanë autorizuar qeverinë e kancelares Angela Merkel që të miratojë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë, por qeveria shqiptare ka...

Negociatat/ Miratohet në Bundestagun gjerman rezoluta për Shqipërinë, komplikohet situata

Grupet parlamentare të koalicionit qeverisës CDU/CSU dhe SPD në Bundestagun gjerman votuan një rezolutë ku shprehin qëndrimin pro hapjes së negociatave me Shqipërinë në...

Gazetari gjerman i FAZ: Për Shqipërinë, zgjidhja ideale është shtyrja e...

Matthias Rüb e njeh mirë Shqipërinë. Gazetar i njohur i Frankfurter Allgemeine Zeitung, ka përvojë si korrespondent për Evropën Juglindore. Nga Roma ai ndjek...

Shkrime me fakte të falsifikuara, “gazetari i vitit” kthen katër çmimet...

Claas Relotius, është gazetari gjerman që u “kthye vetë në lajm”, pasi pranoi se kishte sajuar dhe falsifikuar faktet me shkrimet e njohura, që...

Video/ Bushati si Daçiç, i këndon ministrit gjerman

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ndodhet në Tiranë në një vizitë zyrtare. Dita e sotme, është e veçantë për ministrin gjerman pasi...

Sa gjermanë kanë rënë duke luftuar në Shqipëri?

Historiani Marenglen Kasmi i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News thotë se në Shqipëri ka rënë 2400 ushtarësh gjermanë, ndërsa drejtori...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!