16 C
Tirana
31/05/2020
Home Tags Gjermania

Tag: Gjermania

‘Populizmi Pandemik’: Gjermania sheh rritje të teorive të komplotit

Me krizën COVID-19 që shkakton pasiguri, teoritë e konspiracionit po lulëzojnë në Gjermani. Aktivistët e krahut të djathtë në veçanti po përpiqen të nxisin...

Policia gjermane arreston mbi 100 njerëz që protestuan kundër bllokimit

Më shumë se 100 njerëz u arrestuan të shtunën nga policia gjermane pasi protestuan kundër masave të bllokimit të koronavirusit.  Qindra njerëz u mblodhën...

Gjermania rihap dyqanet e vogla ndërsa kërkon të shmangë “situatën e...

Bizneset e vogla, dyqanet e librave, dyqanet e biçikleteave dhe shitjet e makinave në Gjermani u lejuan të rihapen ndërsa vendi filloi lehtësimin e...

Gjermania do të udhëheqë “presidencën e koronavirusit” të BE-së, thotë ministri...

Berlini është zotuar për një përgjigje të fortë ndaj urgjencës shëndetësore kur vendi merr përsipër presidencën e rradhës të BE në korrik. Ministri i...

Gjermania mban nën “kontroll” virusin, kryen 1.3 milion teste për të...

Gjermania vijon të mbajë nën kontroll pandeminë e koronavirusit. Të dielën, sipas të dhënave nga “Worldometers”, në Gjermani janë regjistruar vetëm 15 vdekje të...

Kritika të forta për Neuer, legjenda e Gjermanisë e do në...

Manuel Neuer nuk ka ndërmend të heqë dorë nga skuadra e Bayern Munchen. Futbollisti gjerman mund të largohet nga Bayern Munchen, pasi drejtuesit e...

COVID-19/ Gjermania gati strategjinë e re kundër koronavirusit

Gjermania duket se do të ndjek një tjetër strategji për të përshpejtuar heqjen e kufizimeve ndaj qytetarëve për shkak të koronavirusit. Deutche Ëelle, referuar...

Zyrtare: Merret vendimi për miqësoren e luksit Gjermani-Itali

Koronavirusi ka trembur gjithë botën, kështu që institucionet më të larta të futbollit po marrin masa vetëm për të shmangur kontaktet. Loja është gjëja...

Gjermani-Spanjë në Nations League, goglat e pamëshirshme për Italinë dhe Holandën

Fat për Gjermaninë, grup sherri për Italinë me Holandën, të cilat do të ndeshen me njëra-tjetrën. Kjo është përmbledhja e sotme e shortit të...

Merkel: Ekonomia gjermane ka nevojë për punëtorë, ndaj duhet të kërkojmë...

Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel deklaroi se vendi ka nevojë urgjente për më shumë punëtorë dhe se që procedurat të thjeshtësohen si për emigrantët,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!