21 C
Tirana
01/06/2020
Home Tags Gjykata Kushtetuese

Tag: Gjykata Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese vendos pro dekretit të Thaçit, i hap rrugën Abdulla...

Qeveri e re dhe jo zgjedhje nga e para në Kosovë, pas mocionit të mosbesimit dhe shkarkimit të Albin Kurtit nga posti i kryeministrit. Ky...

Vettingu e largoi nga ‘drejtësia’, ish-anëtari i Kushtetueses Besnik Muçi i...

Besnik Muçi, i cili u zgjodh anëtar i Gjykatës Kushtetuese nga Presidenti Meta, por më pas u shkarkua nga Vettingu, ka vendosur të vijojë...

Thaçi “rrëzon” Kurtin në Gjykatë Kushtetuese: Shfuqizohet vendimi për masat ndaj...

Gjykata Kushtetuese e Kosovës i ka dhënë “fitoren” e parë Hashim Thaçit ndaj kryeministritit në Detyrë Albin Kurti. Kështu, pas marrjes së masave shtrënguese...

Avokatja e Popullit takim me delegacionin e ‘Venecias’: E pajustifikueshme tejzgjatja...

Një delegacioni i dytë i Komisionit të Venecias vizitoi sot institucionin e Avokatit të Popullit ku u prit nga Avokatja Erinda Ballanca dhe bashkëpunëtorët...

Anëtarët e ‘Kushtetueses’/ “Venecia” pranon kërkesën e Metës: Shqyrtimi në mars,...

Komisioni i Venecias, ka konfirmuar zyrtarisht se ka pranuar kërkesën e Presidentit të Republikës, Ilir Meta për dhënien e një opinioni për veprimtarinë antikushtetuese...

Gjykata Kushtetuese, Topi: Situata është e rëndë, shoh një kryeministër të...

Ish-Presidenti Bamir Topi, i ftuar në emisionin “Kjo Javë” ka folur për përplasjet institucionale për ringritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai e ka konsideruar “të rëndë”...

Një ditë pas shkarkimit nga KPA, Besnik Muçi letër Gjykatës Kushtetuese:...

Besnik Muçi i ka dërguar një letër të hapur Gjykatës Kushtetuese një ditë pasi Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi ta shkarkojë nga detyra...

Zëri i Amerikës: Shkarkimi i Muçit e redukton Kushtetuesen në 4...

Zëri i Amerikës ka pasqyruar debatin më të ri për emërimet e gjyqtarëve në Gjykatën Kushtetuese. Pas shkarkimit nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit të...

Shkarkimi i Besnik Muçit nga KPA, përplasja e re që thellon...

Komisioni i Posaçëm i Apelimit shkarkoi sot nga detyra Besnik Muçin. Ndonëse ai ende nuk e kishte mbyllur kapitullin me procesin e rivlerësimit, ai u...

Debati për Kushtetuesen, Meta me tone të forta: SHBA-të janë si...

Presidenti Ilir Meta ka folur me tone të ashpra lidhur me debatin e thelluar tashmë pasi KPA vendosi shkarkimin e Besnik Muçit si prokuror,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!