33 C
Tirana
19/09/2020
Home Tags Gjykata Kushtetuese

Tag: Gjykata Kushtetuese

Yuri Kim: Ruçi e Meta duhet të punojnë urgjentisht për ngritjen...

Ambasadorja e ShBA-së në Tiranë, Yuri Kim, i ka bërë thirrje Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe Kryetarit të Kuvendit Gramoz të punojnë urgjentisht...

Soreca thirrje politikës: Veproni pa vonesë për emërimet në Gjykatën Kushtetuese!

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca i ka bërë thirrje politikës shqiptare të finalizojë emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Soreca shpreht se opinioni i...

Yuri Kim: Gjykata Kushtetuese duhet të jetë funksionale deri në fund...

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka mbështetur deklaratën e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, i cili tha se...

A do të jetë funksionale Gjykata Kushtetuese më 1 Janar ?

Teksa institucionet e reja të drejtësisë pak nga pak po marrin formë, ajo që është ende larg formësimit është Gjykata Kushtetuese. Procesi i vetingut rrëzoi...

Debati për kufirin detar, Koloneli Pashaj: ‘Kushtetuesja’ e ka hedhur poshtë...

Koloneli Myslim Pashaj ka reaguar përsëri  për çështjen e kufirit greko-shqiptar në detin Jon. Në një intervistë për gazetën "Panorama", Pashaj ka folur për...

Eurodeputeti ngre alarmin: PS po përfiton nga mungesa e Gjykatës Kushtetuese

Raporteri për Shqipërinë në grupin e Partive Popullore Europiane David Lega ka ngritur si problem shumë shqetësues mungesën e ngritjes së Gjykatës Kushtetuese dhe...

Bllokohet sërish ngritja e Gjykatës Kushtetuese, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi...

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese është bllokuar sërish. Këshilli i Emërimeve në Drejtësi pasi ka verifikuar secilin nga nëntë kandidatët ka rezultuar se gjashtë prej tyre...

Ruçi i përgjigjet ftesës së Metës, i shkon në zyrë për...

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i është përgjigjet ftesës së presidentit Ilir Meta për të nisur diskutimet, pas raportit final të Komisionit të Venecias...

Yuri Kim ‘shuplakë’ Ramës për Kushtetuesen: Komisioni i Venecias, një mundësi...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar në lidhje me opinionin e Komisionit të Venecias për Gjykatën Kushtetuese, ku shprehet se SHBA bie dakord me...

Ç’do të ndodhë me ‘Kushtetuesen’ pas raportit të Venecias? Blushi: Javës...

Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka dhënë sqarime sa i takon pyetjes së çfarë do të ndodhë me Gjykatën Kushtetuese pas raportit...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!