30 C
Tirana
18/09/2020
Home Tags Gjykata Kushtetuese

Tag: Gjykata Kushtetuese

“Shkaktar i incidentit në procesin e emërimeve ishte Dvorani”, Blushi liston...

Zëdhënësi i Presidentit Meta, Tedi Blushi, ka reaguar pas një artikulli të publikuar në Deutche Welle referuar funksionimit të Gjykatës Kushtetuese në Shqipëri. Duke sjellë...

“Gjykata Kushtetuese në krye të 15 kushteve nga PPE”, Analiza e...

Funksionimi i Gjykatës Kushtetuese është në krye të listës prej 15 kushtesh, që disa vende të BE kanë kërkuar nga Shqipëria, para fillimit “de...

I “dogji” vettingu, SPAK merr në dorë dosjet për ish-gjyqtarët e...

Prokuroria e Posaçme, SPAK ka tërhequr të gjitha dosjet e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese dhe asaj të Lartë, të cilët nuk arritën të kalojnë...

Opinioni i “Venecias” për ‘Kushtetuesen’, Spahiu: Fitoi Meta, Rama dhe Berisha...

Ish-kreu i aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, e ka cilësuar më tepër si fitore të politikës përgjigjen e komisionit të Venecias, sesa opinion...

Opinionet për Kushtetuesen dhe anti-shpifjen, Balla: Nuk është detyrë e ‘Venecias’...

Kreu i Grupit Parlamentar i PS, taulant Balla ka reaguar pasi Komisioni i Venecias dha dje opinionet përfundimtare mbi çështjen e Gjykatës Kushtetuese dhe...

Venecia diskuton sot për ‘Kushtetuesen’, Meta: Shpresoj që të ruajë integritetin...

Presidenti Ilir Meta ka komentuar seancën e sotme të Komisionit të Venecias, e cila ka në fokus Gjykatën Kushtetuese. Sipas Metës, në një komunikim me...

Gjykata Kushtetuese vendos pro dekretit të Thaçit, i hap rrugën Abdulla...

Qeveri e re dhe jo zgjedhje nga e para në Kosovë, pas mocionit të mosbesimit dhe shkarkimit të Albin Kurtit nga posti i kryeministrit. Ky...

Vettingu e largoi nga ‘drejtësia’, ish-anëtari i Kushtetueses Besnik Muçi i...

Besnik Muçi, i cili u zgjodh anëtar i Gjykatës Kushtetuese nga Presidenti Meta, por më pas u shkarkua nga Vettingu, ka vendosur të vijojë...

Thaçi “rrëzon” Kurtin në Gjykatë Kushtetuese: Shfuqizohet vendimi për masat ndaj...

Gjykata Kushtetuese e Kosovës i ka dhënë “fitoren” e parë Hashim Thaçit ndaj kryeministritit në Detyrë Albin Kurti. Kështu, pas marrjes së masave shtrënguese...

Avokatja e Popullit takim me delegacionin e ‘Venecias’: E pajustifikueshme tejzgjatja...

Një delegacioni i dytë i Komisionit të Venecias vizitoi sot institucionin e Avokatit të Popullit ku u prit nga Avokatja Erinda Ballanca dhe bashkëpunëtorët...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!