27/02/2020
Home Tags Gjykate

Tag: gjykate

Gjykata e Posaçme e Apelit rrëzoi kërkesën e Shullazit për rivlerësim...

Gjykata e Posaçme e Apelit rrëzoi kërkesën e bërë nga Emiljano Shullazi dhe katër anëtarët e tjerë të grupit të tij për rivlerësim të...

Gjykata lë në burg dy shoferët e arrestuar për aksidentin te...

Gjykata e Tiranës vendosi masën arrest me burg për dy drejtuesit e mjeteve të cilët u përfshinë në aksidentin e ndodhur më datën 2...

Hetimi/ SPAK dorëzon dosjen e parë në Gjykatën Kundër Korrupsionit dhe...

Prokuroria e Posaçme Anti Korrupsion (SPAK) dorëzoi dosjen e parë hetimore në Gjykatën Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO). Më parë kjo dosje...

Gjykata gjobit Berishën për shpifje pas padisë së bërë nga Rama

Ish kryeministri Sali Berisha u dënua nga Gjykata Civile në Tiranë me një gjobë me vlerë 500 mijë lekë, pasi u shpall fajtor për...

Zheji: Ramën do ta hedh në gjyq, ka shpifur ndaj meje...

Drejtuesi i emisionit "360 gradë" Artur Zheji deklaroi se do ta padisë kryeministrin Edi Rama për shpifje. Ai iu përgjigj kreut të qeverisë që...

Diskutimet brenda Gjykatës Kushtetuese që sollën përzgjedhjen e Xhaferllarit si gjyqtare

Që në ditën e parë të punës, dy gjyqtaret e Kushtetueses Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji kanë pasur një çështje delikate për të zgjidhur....

Presidenti akuzon KED-në se po bën lojëra që të kapë Gjykatën...

Presidenti Ilir Meta ka akuzuar institucionin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED) se po bën manovra që të kapë Gjykatën Kushtetuese dhe se...

Gjykata në Hagë vendosi që të riatdhesonte fëmijët nga Siria, qeveria...

Shteti holandez deklaroi se do të apelojë ndaj një gjykate vendase që e urdhëroi që të riatdhesonte me dhjetëra fëmijë, të nënave të cilat...

KLGJ kualifikon tri kandidatura për Gjykatën e Lartë

Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) vendosi kualifikimin e tri kandidaturave për në Gjykatën e Lartë, ndërsa skualifikoi nga ky konkurrim kandidaturat e Eduart Qehajajt...

Gjykata Kushtetuese/ Meta ripublikon letrën, u dërgon mesazh deputeteve: Lexojeni me...

Presidenti Ilir Meta ka ribpulikuar në profilin e tij në Facebook, letrën dërguar kryetarit të kuvendit, Gramoz Ruçi ku në thelb të saj është...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!