22/01/2020
Home Tags Gjyqtare

Tag: gjyqtare

Zoran Zaev bën thirrje për të hetuar pasuritë e gjyqtarëve dhe...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev kërkoi nga institucionet përgjegjëse që të nisin punën për kontrollin e pasurisë së gjykatësve e prokurorëve. Ai i...

Gjykata Kushtetuese publikon përbërjen, Xhaferllari pjesë e institucionit

Edhe de facto Marsida Xhaferllari është anëtare Gjykatës Kushtetuese. Në faqen zyrtare të institucionit janë publikuar emrat e 5 anëtarëve që e përbëjnë, e...

Ambasada e SHBA-së: Gjyqtarët me rrogë vjetore 10 mijë $, por...

Ambasada e SHBA-së tregon abuzimet që gjyqtarët shqiptarë kanë bërë duke ushtruar detyrën e tyre. Me anë të një videoje ilustruese të publikuar në...

Shumica kundërshton Metën: Ka gabuar, Arta Vorpsi është automatikisht Gjyqtare Kushtetuese

Shumica parlamentare nuk është dakord me arsyetimin e presidentit Ilir Meta për pezullimin e vakancës së dytë në Gjykatën Kushtetuese. Në letrën e dërguar...

UEFA/ Francë – Shqipëri do të gjykohet nga një treshe spanjolle

UEFA ka përcaktuar arbitrat të cilët do të gjykojnë përballjen e 7 shtatorit Francë Shqipëri në Paris.  Ata janë treshja spanjolle Gil Manzano, Diego...

Çlirim Gjata i quan gjyqtarët e prokurorët legena: Ndërkombëtarët nuk e...

Sekretari për çështjet ligjore në PD-së, Çlirim Gjata, nuk i ka kursyer kritikat ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve në Shkodër pas masës së arrestit ndaj...

Shullazi frymëzohet nga Rama, u dërgon letra institucioneve të vetingut dhe...

Një nga personazhet më të njohura të botës së krimit në vend, Emiliano Shullazit ka gjetur frymëzim nga kryeministri i vendit, Edi Rama. Grupi...

Drejtësia në kolaps, vijnë 300 gjyqtarë dhe prokurorë të huaj në...

“Nëse do vijojë mungesa për gjyqtarë dhe prokurorë për institucionet e reja të reformës në drejtësi, vendi i tyre do të plotësohet me gjyqtarë...

Vetting-u në drejtësi, ‘digjen’ 28 prokurorë dhe gjyqtarë

Rreth 28 nga 68 prokurorët dhe gjyqtarët të parë, të cilët po i nënshtrohen procesit të Vetingut, nuk e kalojnë testin e justifikimit të...

Vettingu/ Mbërrijnë në Shqipëri 8 vëzhguesit afatgjatë të ONM

 Vijnë në Tiranë ekpertët afatgjatë të ONM për mbikëqyrjen e procesit të vettingut. Ekipi përbëhet nga 7 gjyqësorë nga shtetet anëtare të BE, një...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!