27/02/2020
Home Tags Gramoz Ruci

Tag: Gramoz Ruci

Ruçi: Mos na konsideroni si “delja e zezë”, ky dallim duhet...

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi deklaron se rajoni ynë nuk ka pse të konsiderohet nga disa prej udhëheqësve evropianë si “delja e zezë”, por...

Ruçi: NATO më e avancuar se BE në perspektivën për sigurinë

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka kritikuar sërish qëndrimin e BE për refuzimin e procesit të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në...

Kuvendi voton anëtarët e Kushtetueses, Hajdari: Kemi lista problematike; Ruçi: Të...

Seanca parlamentare ka nisur direkt me diskutimin mbi anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Kryetarja e Grupit Parlamentar Demokrat, Rudina Hajdari e ka cilësuar listën problematike dhe...

Ruçi: Rajoni ynë më i ekspozuar nga rreziku kibernetik, jo dy...

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi deklaron se rajoni i Ballkanit Perëndimor ka më pak imunitet mbrojtës nga rreziku kibernetik. Gjatë fjalës së tij të mbajtur...

“Me kanë kërcënuar në zyrë”, Ruçi i tërheq vëmendjen Grupit Demokrat...

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi iu përgjigj deklaratës së fortë të kryetares e Grupit Parlamentar Demokrat, Rudina Hajdari, e cila tha sot në Kuvend...

Pas dy orësh ‘gjyq’ Meta e mbyll me një kafe me...

Komisioni Hetimor i thirrur nga maxhoranca për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, ka përfunduar. Menjëherë pas daljes nga Kryesia e Kuvendit, Meta ka ndaluar...

Socialisti “24 karatsh” merr pjesë në 15-vjetorin e LSI

Partia Socialiste ka dërguar përfaqësuesin e saj në festën e 15 vjetorit të LSI-së. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, është i pranishëm ne ceremonine...

PD në Vlorë: Nën udhëheqjen e shokut Ruçi sot u emërua...

Dega e PD në Vlorë ka ironizuar konstituimin e Këshillit Bashkiak në Vlorë, të dalë nga zgjedhjet pa garë të 30 qershorit. Nën drejtimin e...

‘Kritiku i moderuar’ shfaqet në Asamblenë e PS, krah Gramoz Ruçit

Partia Socialiste organizoi sot asamblenë e saj kombëtare të radhës. I vetmi kritik i pranishëm në të ishte ish-deputeti Namik Dokle, i cili shpesh...

3 vjet Reforma në Drejtësi, Ruçi: E pakthyeshme për të gjithë!...

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi e cilëson Reformën në Drejtësi tri vjet pas miratimit të saj si një moment reflektimi për të gjithë dhe...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!