14 C
Tirana
05/04/2020
Home Tags Gramoz Ruci

Tag: Gramoz Ruci

Beteja politike e Tiranës zhvendoset në Berlin: Meta, Basha, Balla dhe...

Beteja politike e Tiranës për disa ditë do të ‘zhvendoset' në Gjermani. Kreu i shtetit shqiptar Ilir Meta, ai i opozitës së bashkuar, Lulzim...

Kuvendi diskuton raportin e Institutit të Krimeve të Komunizmit, ‘fshihet’ Gramoz...

Në rend të ditës në seancën plenare sot po diskutohet, raporti vjetor i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit. Ndërsa në disa...

Protesta/ Gramoz Ruçi përdor Rudina Hajdarin në Holandë: E patë sa...

Deputetet holandeze të Komisionit të Çështjeve Europiane, që pritën Gramoz Ruçin, Taulant Ballën dhe Rudina Hajdarin pyetën kryeparlamentarin se si do të zgjidhet kriza...

“Na shqetëson cilësia e krimit, jo sasia”, zbardhet diskutimi në Hagë...

“Nuk jemi shumë te shqetësuar nga sasia e kriminelëve këtu, por cilësia.” Kjo është përgjigja që Taulant Balla, kreu i Grupit Parlamentar të PS,...

“Eksportojnë drogë dhe prostitucion”. Gramoz Ruçi zbarkon në ‘vendin e krimit’

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ndodhet në Hagë, Holandë, për të zhvilluar takime të rëndësishme me zyrtarë të lartë të parlamentit vendas, i shoqëruar...

Shkelja e vartësit të Gramoz Ruçit. PD: Falsifikoi dokumentin për ‘Bindjen...

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso ka bërë publik një skandal të Parlamentit. Ai ka denoncuar falsifikimin e dokumentave nga Sekretari...

Flamuri shqiptar në gjysmë shtizë në Afganistan. Ruçi dhe Kryemadhi shprehin...

Në bazën e  NATO-s "Camp Arena" në Herat të Afganistanit, flamuri shqiptar është ulur në gjysmë shtizë për të nderuar major Klodian Tanushin, i...

Negociatat/ Zyrtari austriak kritika Ruçit: Luftoni drogën, krimin dhe papunësinë e...

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi zhvilloi një takim me kryetarin e Nënkomisionit për BE-në në Parlamentin e Austrisë, Reinhold Lopatka. Gjate diskutimeve, zyrtari i...

Urimi i Ruçit për “1 Majin”, Luçiano Boçi: Nëse ndjehesh sindikalist,...

Pas urimit të kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, për festën e 1 Majit, i cili ndër të tjera u shpreh se sot ndihej “një...

Sot i konsideron ‘gabime fatale’ sulmet ndaj Holandës, por çfarë qëndrimi...

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka reaguar për vendimin e Parlamentit të Holandës për rikthimin e vizave me shqiptarët. Me anë të një shkrimi...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!