23 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags Grek

Tag: Grek

Negociatat/ Në Greqi janë të shqetësuar për pasojat në Maqedoninë e...

Greqia ishte një ndër shtetet që mbështeste me forcë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut me BE-në. Vetoja e Francës solli...

Ruçi uron kryeparlamentarin grek Tasoulas për detyrën e re dhe e...

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, ka uruar homologun e tij të Greqisë, Kostas Tasoulas për detyrën e re dhe e ka ftuar...

Aksident në aksin Korçë – Maliq, humb jetën 21 vjeçarja

Një vajzë humbi jetën si pasojë e një aksidenti në aksin Korçë-Maliq. Viktima është një 21-vjeçarja Silva Xhuti banuese në Leminot. Në drejtimin e mjetit...

Kapet “Maradona me krahë”, i dyshuar për vrasjen e avokatit grek...

Autoritetet shqiptare kanë arrestuar një të dyshuar të dytë në lidhje me vrasjen e avokatit tejet të njohur grek, Michalis Zafeiropoulos, në vitin 2017...

Fondet sekrete në mediat shqiptare, Xhufi: Kam parë gazetarë në restorante...

Historiani Pëllumb Xhufi ka komentuar debatin e fundit në qeverinë greke, e që solli edhe largimin e e ministrit të Jashtëm, Nikos Kotzias, lidhur...

Ministria e Jashtme reagon për ngjarjen në Bularat: Keqardhjen për politizimin...

Ministria e Jashtme shqiptare ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë së Jashtme greke si dhe Policisë së Shtetit, ku sqarohej ngjarjanë Bularat, në të...

Vrasja e 35-vjeçarit, reagon Ministrja greke: Incident tragjik, nuk ulën asnjë...

Ministrja e Kulturës së Greqisë, Mirsini Zorba,  ka reaguar pas vrasjes së 35-vjeçarit, Kostandinos Kaçifa nga forcat RENEA mesditën e sotme, ku ky i...

Presidenti grek i ankohet Macron: Shqipëria duhet të gjejë vendin e...

Në një darkë të shtruar për nder të vizitës së presidentit francez  Emmanuel Macron, e para jashtë Francës që prej fitores së tij në...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!