29 C
Tirana
15/08/2020
Home Tags Greqi

Tag: Greqi

“Gjendja vijon ende problematike”, Lleshaj ofron ‘zgjidhjen’ për qytetarët pas 4...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj njofton se policia e Shtetit do të vendosë pika kontrolli në akset rrugore që çojnë drejt pikave të kalimit...

Shtyhen deri më 31 gusht kufizimet për hyrjen e shqiptarëve në...

Shtyhen kufizimet për hyrjen e shqiptarëve në Greqi, deri më datë 31 gusht. Përmes një njoftimi, ambasada greke në Shqipëri bën me dije se...

“Turqia do t’i zgjidhë mosmarrëveshjet për naftën me Greqinë përmes dialogut”,...

“Turqia dëshiron të zgjidhë mosmarrëveshjen me Greqinë rreth kërkimit të energjisë në Mesdheun lindor përmes dialogut”, kështu është shprehur për mediat Ministri i Mbrojtjes,...

Mosmarrëveshjet territoriale, Turqia “i hedh benzinë zjarrit”, dërgon anije eksplorimi në...

Turqia dërgoi një anije për të kryer një studim sizmik në një zonë të debatueshme në Mesdheun Lindor, një veprim që Greqia e konsideron...

Video/Ishulli grek përmbytet nga stuhia, humbin jetën 5 persona

Ishullin grek Evia është goditur nga një stuhi ditën e djeshme, teksa dhjetëra fshatra janë përmbytur duke shkaktuar edhe viktima. Mediat greke bëjnë me dije...

Makina me emigrantë del nga rruga, humbin jetën tetë persona në...

Një aksident me pasojë tetë të vdekur dhe dy viktima është shënuar në orët e vona të natës së mbrëmshme. Mediat greke shkruajnë se ngjarja...

Shtyhet hyrja e shqiptarëve në kufirin grek, çfarë njofton ambasada  

Qeveria greke ka shtyrë hyrjet e qytetarëve nga Shqipëria në Greqi, duke e ndaluar kalimin në tokën greke deri më datë 15 gusht 2020. Lajmi...

“Fëmijë e të rritur flenë në trotuare”, media greke apel qeverisë:...

Një foto e emigrantëve teksa i ka zënë nata në Sheshin Victoria të Athinës po qarkullon në media dhe rrjete sociale, teksa ka ngjallur...

Autostradë Kakavijë-Janinë? Vijojnë përplasjet në Greqi, Ministria greke e Infrastrukturës përjashton...

Autoritetet greke në prefekturën e Janinës po bëjnë përpjekje për financimin e projektit rrugor që lidh Janinën me pikën kufitare shqiptare të Kakavijës. Ministria greke...

Rriten tensionet midis Turqisë dhe Greqisë pas pretendimeve turke në Detin...

Tensionet midis Turqisë dhe Greqisë po rriten. Ankaraja dëshiron të zgjerojë zonat e saj detare. A mund të legjitimohen këto pretendime nga e drejta...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!