20 C
Tirana
06/08/2020
Home Tags Greqia

Tag: Greqia

Greqia miraton paketën e re anti-Covid, rikthehet karantina për shqiptarët; 7...

Ministria e Mbrojtjes Sociale dhe Trajtimit të Krizave në Greqi ka krijuar një paketë të re masash për parandalimin e koronavirusit, e cila prek...

Nga sot, Greqia mbyll kufijtë me Serbinë

Greqia ka vendosur të mbyllë kufijtë me Serbinë që nga sot për shkak të situatës së përkeqësuar të covid-19. Lajmi u konfirmua nga mediat serbe,...

Jo vetëm BE/ Greqia ndryshon mendje, shtyn hapjen e kufirit me...

Ndonëse ishte komunikuar nga autoritetet greke se do të lejojë hyrjen e shqiptarëve në tokën helene nga 1 korriku, Greqia ka ndryshuar sërish mendje. Siç...

Greqia rikthen karantinën, izolon një prej vatrave për shtatë ditë me...

Autoritetet po marrin masa të jashtëzakonshme në zonën e Echinos, Xanthi në Greqi, pas rritjes së numrit të rasteve me coronavirus në zonë. Echinos...

Mitsotakis i telefonon Ramën: diskutojnë për rikthimin e normalitetit nga COVID-19

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis telefonoi të mërkurën kryeministrin shqiptar Edi Rama. Sipas mediave greke, Mitsotakis dhe Rama floën për situatën e krijuar nga...

COVID-19/ Viktimat dhe të infektuarit, ja si paraqitet situata në vendet...

Si në të gjithë botë, edhe Ballkani është duke u përbllur me koronavirusin. Gjatë ditës së enjte, Serbia ka regjistruar një rast vdekje nga...

COVID-19/ Shqipëria në “izolim”, nga nesër mbyllen kufijtë me vendet fqinje

Kryeministri Edi Rama lajmëroi në Facebook, se duke nisur nga e diela do të mbyllen kufinjtë tokësorë me të gjitha vendet fqinje. Sipas tij,...

Policia identifikon të ardhurit në Shqipëri 14 ditët e fundit. Rama...

Kryeministri Edi Rama njoftoi të premten pasdite se Policia e Shtetit ka identifikuar të gjithë personat që kanë hyrë në Shqipëri 14 ditët e...

Ndeshja me Kosovën dhe rivaliteti me shqiptarët, flet trajneri i Greqisë

Trajneri i Greqisë, John van t’Schip, sot foli për shortin që iu ra helenëve me Kosovën në Nations League. Tekniku holandez u shpreh se...

Fotogaleri/ Italia fiton trofeun e solidaritetit

Foto: Jona Kazani/politiko.al Italia është kampione e turneut të sotëm që u zhvillua në Air Albania, si solidaritet për familjet që vuajtën pasojat e tërmetit...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!