18 C
Tirana
24/09/2020
Home Tags Greqia

Tag: Greqia

Çështja e detit, Meta bën thirrje: Kujdes me deklaratat, mund të...

Presidenti Meta ka folur së fundmi lidhur me çështjen e zgjerimit të mundshëm të Greqisë me 12 milje në detin Jon, teksa ka bërë...

Çështja e detit, kapiteni Meçollari: Çfarë e pengon Greqinë të futet...

Kapiteni i rangut të parë, Artur Meçollari, ka shpjeguar hartën e ndarjes së kufirit detar mes Shqipërisë dhe Greqisë në Jon, nëse do të...

Kufiri detar me Greqinë/ Meta-Ramës: Më jep informacion zyrtar, trego ç’ke...

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka kërkuar kryeminstrit  Edi Ramainformacion zyrtar lidhur me marrëveshjen me Greqinë për ndarjen e kufirit detar. Përmes një shkrese...

Çështja e detit, Myslim Pasha sqaron: Greqia nuk mund të zgjerohet...

Koloneli Myslim Pashaj, ka reaguar së fundmi në lidhje më çështjen e zgjermit të mundshëm të Greqisë me 12 milje në detin Jon, teksa...

Greqia shtyn masat kufizuese ndaj COVID-19, mbyll për 2 javë kufirin...

Kufiri me Shqipërinë do të jetë i mbyllur edhe për 2 javë, së bashku me atë të Maqedonisë së Veriut, dhe do të lejohet...

Zgjerimi detar i Greqisë, PD akuza qeverisë: S’ka transparencë, Rama fshihet...

Pas deklaratave të kryeministrit Rama për çështjen e zgjerimit territorial të Greqisë me 12 milje në detin Jon, ka reaguar PD teksa akuzon qeverinë...

Zgjerimi detar i Greqisë, sqaron eksperti Metalla: Natyrisht që ka impakt,...

Debatit të fundit lidhur me zgjerimin e kufirit detar të Greqisë me 12 milje në detin Jon, i është bashkuar edhe eksperti Osman Metalla,...

Çështja e detit, Balla i përgjigjet me video Metës: Presidenti mbronte...

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, i është përgjigjet Presidentit Ilir Meta pas deklaratës së këtij të fundit, ku shprehej se do...

Marrëveshja për detin, Nazarko: Greqia do shfrytëzojë votën e saj në...

Analisti Mentor Nazarko është shprehur së fundmi se Greqia po tenton një marrëveshje të re deti me Shqipërinë, duke shfrytëzuar negociatat e saj me...

Shtrirja me 12 milje në detin Jon, Rama flet nga Vjena:...

Teksa ndodhet në Vjenë ku pritet të drejtojë nesër mbledhjen e OSBE-së për çështjen e Bjellorusisë, kryeministri Rama ka folur për çështjen e detit,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!